Pijany w Mercedesie. Zatrzymał się na krawężniku w poprzek drogi!

Pijany w Mercedesie. Zatrzymał się na krawężniku w poprzek drogi!

Sobotniej nocy, około godziny 2.30, funkcjonariusze z komendy policji w Kętrzynie zauważyli pojazd, który stał w poprzek drogi, a wokół niego zgromadzili się ludzie. Równocześnie oficer dyżurny odebrał zgłoszenie, że na ulicy Skłodowskiej stoi w poprzek drogi Mercedes, którego kierujący może być pijany…

 

Gdy funkcjonariusze podjechali bliżej, dostrzegli, że Mercedes zawisł jednym kołem na krawężniku. Jak się okazało, za kierownicą auta siedział 36-latek. Przeprowadzone badanie wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Z informacji otrzymanych z systemu policji wyszło również na jaw, że kierujący mercedesem nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Policjanci odholowali pojazd na policyjny parking, a mężczyznę przewieźli do jednostki policji w Kętrzynie, gdzie funkcjonariusze wykonali dalsze czynności z nieodpowiedzialnym kierowcą. Na szczęście, w tym przypadku nie ucierpiały osoby postronne. Teraz ze swojego zachowania 36-latek będzie tłumaczyć się przed sądem. Jako kierujący pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi.

Niezależnie od orzeczonej kary, w takich przypadkach sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł. Kara ta jest w przedziale od 5 tys. zł do 100 tys. zł. Jeżeli osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości kara ta zaczyna się od 10 tys. zł.

Anna Baluta

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Gazeta Wrocławska

Podobne artykuły
3Komentarz
  • Ajajajaj
  • Dodano 5 listopada 2018

  Krzysiek???

  Odpowiedz
   • Bez gwiazdy nie ma jazdy
   • Dodano 5 listopada 2018

   Chyba że junior

   Odpowiedz
  • nasladował sędziego
  • Dodano 5 listopada 2018

  tylko mniej wypił bo promili mial mniej

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *