Pijany pędził przez miasto kradzionym autem!

Pijany pędził przez miasto kradzionym autem!

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali 42-latka, który ulicami Korsz prowadził samochód, mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli okazało się, że auto zostało skradzione na terenie Belgii.

 

Do zdarzenia doszło w piątek, 3 maja. Oficer dyżurny kętrzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie, że ulicami Korsz jeździ samochód marki Volkswagen Bora, którego kierowca najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu. Kilka minut później policjanci zauważyli auto i siedzącego za kierownicą mężczyznę. W trakcie kontroli okazało się, że 42-letni kierowca faktycznie był nietrzeźwy.

– Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5  promila alkoholu w jego organizmie – potwierdza asp. szt. Monika Danielak z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

To był jednak dopiero początek problemów mężczyzny. W trakcie dalszych czynności okazało się bowiem, że pojazd, którym jechał 42-latek, zarejestrowany był w systemach policyjnych jako utracony. Policjanci ustalili, że auto zostało skradzione 30 kwietnia na terenie Belgii.

– Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci przedstawili mu już zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości – dodaje Monika Danielak.

Teraz funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności kradzieży auta i udziału w niej 42-latka. Prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju. Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do piętnastu lat. red

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *