Pijani agresorzy w poważnych opałach

Pijani agresorzy w poważnych opałach

O zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji, zdecydował prokurator wobec dwóch pijanych i agresywnych mieszkańców Kętrzyna. Mężczyźni grozili pozbawieniem życia innym przypadkowo napotkanym mieszkańcom miasta.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 5 kwietnia, kilka minut przed godziną 11.00. Oficer dyżurny kętrzyńskiej policji został poinformowany, że przy ul. Reymonta w Kętrzynie nietrzeźwi mężczyźni są agresywni i grożą pozbawieniem życia innym mężczyznom.

– Osoby te, obawiając się o własne życie i zdrowie, zdecydowały się powiadomić o wszystkim policjantów – relacjonuje asp. Ewelina Piaścik, rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie. – Z informacji wynikało, że agresorzy grozili pozbawieniem życia, uszkodzeniem ciała oraz zniszczeniem mienia, a następnie mieli oddalić się w kierunku ul. Limanowskiego – dodaje policjantka.

Kilka minut wystarczyło policjantom by ustalić i zatrzymać podejrzanych o groźby karalne. Byli to 27 i 28-letni mieszkańcy Kętrzyna. Obaj byli pijani. Badanie stanu trzeźwości starszego z nich wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie, natomiast u 27-latka badanie wykazało 1,5 promila. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec nich dozoru policji. Trzy razy w tygodniu będą musieli stawiać się w kętrzyńskiej komendzie, a ponadto mają zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi i zbliżania się do nich na odległość mniejszą niż sto metrów. red

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. MKP Sopot

Podobne artykuły
1
    • Smok
    • Dodano 8 kwietnia 2021

    smog im zaszkodził, teraz Skrajna. Poniatowskiego AQI US = 139 ( dop. 50 ) PM2,5 = 51 ( dop. 20 )

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *