Zamknij

Pięściarze Niedźwiedzia wicemistrzami Polski juniorów!

09:08, 04.06.2018
Skomentuj

Zawodnicy Niedźwiedzia Kętrzyn doskonale spisali się podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie. W zawodach, które odbyły się w Koninie, srebrne medale wywalczyli Hubert Wardak i Nazar Mikityuk.

W rywalizacji OOM w Koninie wzięło udział ponad 300 zawodników i zawodniczek z ponad stu klubów. Barwy kętrzyńskiego Niedźwiedzia, oprócz dwóch wspomnianych już zawodników, reprezentowała jeszcze Natalia Grabias.

Startujący w kategorii wagowej 63 kg Hubert Wardak wygrał trzy pojedynki i awansował do finału. Tam uległ jednak Mateuszowi Żuchowskiemu z Gladiatora Brodnica 1:4. Jak twierdzą trenerzy kętrzyńskich bokserów, wynik ten mógł być odwrotny, bo ich zdaniem Hubert wygrał pierwszą i drugą rundę, jednak sędziowie widzieli to inaczej...

Do finału w kategorii +80 kg dotarł również Nazar Mikityuk. Pięściarz Niedźwiedzia prowadził przez dwie rundy, jednak w trzeciej otrzymał dwa ostrzeżenia, co pozbawiło go "złota".