Pierwszy „Kętrzyński Kilometr” w burzy i deszczu

Pierwszy „Kętrzyński Kilometr” w burzy i deszczu

57 osób wzięło udział w pierwszej edycji Kętrzyńskiej Ligi Biegowej „Kętrzyński Kilometr”. Zwyciężył Rafał Syczew, który na podium stanął wyżej od Marcina Radziewicza i Wojciecha Jarosza. Wśród pań najszybsza była Wiktoria Dzirba, która zajęła siódme miejsce.

 

Kętrzyńska Liga Biegowa „Kętrzyński Kilometr” to kolejna propozycja współzawodnictwa w biegach. Impreza adresowana jest absolutnie do wszystkich bez względu na poziom sportowy i wiek, czego przykładem był start trzyletniej Hani Wysockiej. Można walczyć o tytuł najlepszego, rywalizować z lokalnymi biegaczami lub po prostu pokonywać własne słabości. Właśnie w tym duchu sympatycy biegów spotkali się 16 lipca na stadionie miejskim przy ulicy Bydgoskiej 20. Na krótko przed startem rozpętała się burza oraz ulewny deszcz. Jednak biegaczowi żadna pogoda nie straszna i tylko po przejściu burzy 57 startujących zadeklarowało swój udział w zawodach w kategorii „open” oraz dzieci. Sportowcy rywalizowali na dystansie 1 kilometra, natomiast dzieci odpowiednio na 100, 200 i 500 metrów. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, zarówno startującym, jak i kibicom za wspaniałą atmosferę oraz doping. Kolejna edycja Kętrzyńskiej Ligi Biegowej „Kętrzyński Kilometr” odbędzie się 30 lipca, początek o godzinie 17.00 (biuro zawodów od godziny 16.00). Organizatorami zmagań biegowych jest Miasto Kętrzyn, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie oraz Drużyna ML. Ważną rolę w sprawnym przeprowadzeniu imprezy odgrywają też wolontariusze. red

Fot. MOSiR Kętrzyn

Podobne artykuły
23  
  • Bez morału
  • Dodano 17 lipca 2020

  To jednak Pan Hećman nie zważając na czynniki zewnętrzne doprowadził niemalże do finału ukończenia pięknej bieżni na stadionie,ale ktoś założył Spółdzielnię aby sukces przypadł nie jednej osobie ale całemu gronu politycznemu wiadomej obcji.Na układy nie ma rady.

  Odpowiedz
   • Edi
   • Dodano 17 lipca 2020

   nie zważając na czynniki zewnętrzne to doprowadził niemalże do bankructwa miasta i spółek aby wygrac kolejne wybory.

   Odpowiedz
    • Bez morału
    • Dodano 18 lipca 2020

    Miasto pomagało spółkom a spółki miastu i to Cię trapi.Nikt nie zbiedniał a idzie drugi rok
    jak opisuje się sytuację określaną mianem „niemalże”.

    Odpowiedz
     • Grażyna
     • Dodano 18 lipca 2020

     Spółkom koleżeńskim chyba najbardziej które przebolec nie mogą i doszukuja się nieprawidłowości obecnie. Możliwe że brakuje doświadczenia w dziedzonie cwaniackie kombinatorstwo ale od dwóch lat nie ma tez chamstwa mobbingu i strachu. Jest życzliwość i są rozmowy.

     Odpowiedz
  • Pan M
  • Dodano 17 lipca 2020

  Polityka Hećmana/Niedziółki/Rypiny/Kochanowskiego ma ten sam wektor. To jak z PO-PiSem. Dwie strony tego samego medalu. Ci ludzie albo wspólnymi siłami albo udawanym konfliktem od lat niszczą w moim przekonaniu to miasto. W czasie ostatnich wyborów układ nie został nawet tknięty. Zmieniono tylko lidera aby układ żerujący na systemowej kętrzyńskiej biedzie dalej miał się dobrze.

  Odpowiedz
   • Kosmita
   • Dodano 18 lipca 2020

   Ty też nasz ten sam wektor od dwóch lat świetlnych nie zmieniłeś swojej orbity. Dostrzegasz jedynie drobne ciała niebieskie zamiast samemu ruszyć do gry.

   Odpowiedz
  • TVPiS
  • Dodano 19 lipca 2020

  Tylu płakało po co ten stadion, skatepark na poznańskiej, ulica Pileckiego a tu niespodzianka jednak ludzie z tego korzystają i się podoba. Życie nie polega na oszczędzaniu tylko inwestowaniu. Ciekawe czy coś ciekawego powstanie za czasów nowej lepszej władzy?

  Odpowiedz
   • Mark
   • Dodano 19 lipca 2020

   To nie chodziło po co, tylko dlaczego tak drogo, skoro można taniej i były na to przykłady z porownania. Ponadto dlaczego wykonywano inaczej niz wstępnie zakładano jak w przypadku zagospodarowania górki poznańskiej? Ludzie czuli się oszukiwani takimi rozwiązaniami. Miały być w tym ścieżki rowerowe i spacerowe po lesie i tor saneczkowy z górki. A okazało się że nadleśnictwo nic o tym nie wie. Natomiast terminy inwestycji wskazywały wyraźnie na wydatki wyborcze. To inwestycje które teraz wymagają sporych oszczędności, szczególnie w czasie groźby zapłaty milionów na prywatne przedszkola. Owszem do inwestycji trzeba odwagi i zaplecza. Do spłaty kredytów trzeba cierpliwości i rzetelnej kalkulacji. Może tak miało być jak się stało. Obecna władza nie narzeka i nie zabrania z korzystania. Natomiast poprzednia w tym czasie także nie inwestowalaby w kolejne inwestycje bo do wyborów jeszcze 3 lata.

   Odpowiedz
    • Pan M
    • Dodano 19 lipca 2020

    Ale Niedziółka tak samo na rok przed wyborami, w duchu populizmu ruszy z wielkimi zapowiadanymi „inwestycjami”. Jak z tym misiem. Nikt nie pyta po co? Znaczy że będzie to „miś jego możliwości”. Wypieprzone miliony w błoto tylko po to, żeby było na tle czego się fotografować. Bzdurne wydatki (nie inwestycje) które w żaden sposób nie zawrócą Kętrzyna z drogi do upadku. Mało tego. To g….. trzeba będzie jeszcze posprzątać – chociaż żaden oszust przewodniczący czy burmistrz populista na to nie pójdzie. A jest przecież sporo tego śmiecia do usunięcia – tak po Hećmanie jak tekturowe przedszkole do rozbiórki czy Pileckiego do zaorania i wybudowania od nowa, jak i po Kochanowskim- choćby przebudowa spieprzonej Górnej i Budowlanej, itp i oczywiście po Niedziółce który nawet robiąc niewiele zdołał wyprodukować bubel pod tytułem przystanek koło Magry. Po co panie Niedziółka? Dwa płuca panie Kochanowski miały służyć synergicznym działaniom na rzecz miasta, a nie sprawniejszemu dobieraniu się do miodu i owoców władzy. Nie przekazał szef Rypina jakie w skali makro oszczędności przyniosłoby przeniesienie starostwa na Pocztową, a urzędu miasta na Plac Grunwaldzki? No tak, nie przekazał a w swoim przerażeniu przed ujawnieniem kolejnych krętactw zlikwidował stronę Rypina pl. gdzie wszystko było opisane wraz z cytowaniami analiz. Sprzątnąć należałoby też po obecnie urzędującym oraz poprzednim prezesie największej spółdzielni mieszkaniowej którzy spaskudzili panoramę miasta obsrywając OWTowskie bloki Falklandów pastelozą w kolorze rzygowin. Na wykonanie profesjonalnej i co ważne bezpiecznej termomodernizacji z zachowaniem elementów i formy typowej dla tego typu budynków prwnie jest już zbyt późno, ale zawsze będzie można je przemalować we współpracy z jakimś biurem architektonicznym w rozsądne barwy.

    Odpowiedz
     • Czesław
     • Dodano 19 lipca 2020

     O nasz urażony wizjoner się obudził. Urząd miasta do budynku starostwa?. Starostwo do budynku urzędu pracy? bo tam to pusto jak w magazynie zboża latem? A w budynku po urzędzie miasta co pan planował? Zarząd zalewu wolpawskiego i rezerwatu przyrody? Jeśli to prawda że ten wizjoner ukleil kandydata na burmistrza a ludziska lykali te pomysły jak pelikany to rzeczywiście społeczeństwo było spragnione zmian. Całe szczęście zwyciężył rozsądek bo dziś nie wiadomo czy nowe domki nie byłyby pod wodą a w Lidlu wypożyczalnia rowerów wodnych i kajaków.

     Odpowiedz
      • Pan M
      • Dodano 19 lipca 2020

      Widzisz Czesławie, albo rżniesz głupa, albo nawet nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Starostwo na Pocztową, a urząd miasta na Plac Grunwaldzki. Powtórzysz? Bo widzisz, bydynek na Pocztowej ma równie dystyngowany wygląd co na Placu Grunwaldzkim, ale ma lepszą lokalizację dla osób przyjeżdżających załatwić sprawy spoza miasta. Racjonalnych powodów jest dużo więcej, ale trudno je tłumaczyć osobie która nie rozumie tak elementarnych spraw z zakresu miejskiej planistyki.

      W czasie ostatnich wyborów nie zwyciężył zdrowy rozsądek ale manipulacja. Miasto dalej się wyludnia, a kumoterstwo i protekcja ma się dobrze. Ja wiem, że dla układu i jego beneficjentów żyjących z wyzysku zwykłych ludzi, jakikolwiek ruch na rzecz rozwoju i otwarcia miasta jest bardzo nie na rękę – wszak lepiej rządzi się ludźmi skazanymi na systemową biedę i bez perspektyw.

      I nie pieprz mi o zalaniu nowych domków. Bredzisz jak niepiśmienny chłop z Galicji, co to był przekonany że po uruchomieniu kolei transwersalnej, w Beskidach kury przestaną znosić jaja, a owce popadają …

      • Czesław
      • Dodano 19 lipca 2020

      Manipulacja w której brałeś pan swój czynny udział? A pan umiesz czytać że zrozumieniem? Na pocztowej jest między innymi urząd pracy. Chyba nie znasz pan Kętrzyna a zabierasz się pan za zmiany.

      • Pan M
      • Dodano 19 lipca 2020

      To Rypina wykręcił numer swoim wyborcom popierając Niedziółkę. Nie ja. Zmiana poglądów za obiecany stołek przewodniczącego i naczelnika od sympatyzującego z Niedziółką starosty – faktycznie kwintesencja uczciwości.

     • Nie kłam Panie M
     • Dodano 19 lipca 2020

     Świetnie manipulujesz i kłamiesz. Sprawdziłem i strona rypina pl działa. Nie działa, to strona Kacperka. Coś Ci się chyba pokręciło.

     Odpowiedz
     • Nie kłam Panie M
     • Dodano 19 lipca 2020

     Świetnie manipulujesz i kłamiesz. Sprawdziłem i strona rypina pl działa. Nie działa, to strona Kacperka. Coś Ci się chyba pokręciło. Nie ładnie tak.

     Odpowiedz
      • Pan M
      • Dodano 19 lipca 2020

      Miesiąc temu chciałem zaglądną i nie było jej. Tzn. była ta najpopularniejsza na świecie 404. Tydzień czy dwa później to samo. Aż zobaczę teraz.

      • Pan M
      • Dodano 19 lipca 2020

      Faktycznie, w tej chwili działa. Pojawiły się nawet nowe artykuły. W związku z powyższym dementuję wcześniejsze sformułowanie dotyczące wyłączenia strony. Również dalsze wnioskowanie na podstawie nieaktualnej informacji uważam w tej sytuacji za niewiążące, a jeśli ktoś za jego sprawą poczuł się urażony – przepraszam za powyższe.

  • Pan M
  • Dodano 19 lipca 2020

  Ludziom ze spółdzielni mającym problem z estetyką polecam artykuł

  Gdynia: pomalowali blok na biało, mieszkańcy zachwyceni

  Było na Rypina pl. ale obrotowy i bezideowy pan przewodniczący dziś woli zaklinać rzeczywistość niż ją pozytywnie zmieniać…

  Odpowiedz
   • Czytelnik
   • Dodano 19 lipca 2020

   Zapomniales pan dodać że barwa biała tego odnowionego wiezowca nawiązuje elewacją do modernistycznych tradycji Gdyni. Więc w Kętrzynie mogloby być nawiązywanie do tradycji mazurskich imitujące mur pruski. Piękny efekt mógłby powstać. Imitacje ciemnych belek na jasnych elewacjach. Ciekawe gdzie konserwator zabytków się wykształcił że pozwolił na pastele wzdłuż Sikorskiego łącznie z oryginalnymi belkami murów pruskich?

   Odpowiedz
    • Pan M do Czytelnika
    • Dodano 19 lipca 2020

    Są też materiały dotyczące remontów i adaptacji bloków OWT. Można to zrobić zupełnie inaczej i całkiem fajnie. Co do kamienic na Sikorskiego – pełna zgoda.

    Odpowiedz
   • Bez morału
   • Dodano 19 lipca 2020

   Nie wytrzymam zalewsz tu Gdynią,która ni jak ma się do starych pruskich budowli wkomponowanych w pejzaż Mazur.W Gdyni to i budownictwo i ulice podporządkowane jest w gusta Pana M. 🙂

   Odpowiedz
    • Pan M
    • Dodano 19 lipca 2020

    Zalewam tu tym, że architektury nie należy okaleczać pastelozą. I nie ważne czy to Gdynia czy Kętrzyn. O mazurski zamek też zabiegałem że aż się Zecer zbulwersowała. Na stronie Rypiny poczytać sobie ignoranci jak modelowo można docieplić płytę nie niszcząc architektury budynku. Można też dokonać daleko zawansowanej modernizacji obiektu zmieniając jego charakter tworząc ze smakiem tzw. nową jakość. Hejtujący ciemnogród zapraszam na długi spacer po stronach pracowni architektonicznych np. Bryla.pl
    Jeśli chodzi o ulice to istnieje coś takiego jak standardy projektowe. Nasłać kontrolę? To się przekonasz… Hećmana przyboczni też mundralowali a później myk myk musieli prostować Królowej Jadwigi…

    Odpowiedz
   • Pan M
   • Dodano 19 lipca 2020

   Strona działa, niestety jej właściciel zmienił kurs o 180 stopni wchodząc w koalicję z Niedziółką realizującym politykę sprzeczną z programem TAK dla Kętrzyna . Wyrwane zaś z tego programu wybrane elementy są wykorzystywane niezgodnie z pierwotną intencją.

   Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *