Pięć tysięcy osób obejrzało Kętrzyńską Majówkę!

Pięć tysięcy osób obejrzało Kętrzyńską Majówkę!

Niemal pięciotysięczna widownia zobaczyła tegoroczną Kętrzyńską Majówkę. Przejdzie ona niewątpliwie do historii miasta, bo takiej jeszcze tu nie było…

 

Jak wiadomo, w związku z ogłoszoną epidemią, wszystkie imprezy masowe zostały odwołane. Kętrzyńskie Centrum Kultury podjęło jednak wyzwanie i zorganizowało majówkę on-line w klimacie PRL. A wszystko to na miarę imprezy masowej. Już pierwszego dnia wydarzenie obejrzało blisko dwa tysiące osób. Przez trzy dni Kętrzyńska Majówka zgromadziła przed telewizornią ponad 4 800 obywateli!

Dla wielu z nas okres PRL-u budzi miłe wspomnienia. Choć spora część społeczeństwa nie pamięta pustych witryn sklepowych, długich kolejek, czy rolki papieru toaletowego na łańcuchu z kłódką w toalecie budynku cenzury to chętnie słucha sentymentalnych opowieści rodziców o tamtych czasach.

– Wielkie brawa dla pracowników Kętrzyńskiego Centrum Kultury za inwencję i zaangażowanie wykraczające poza codzienne obowiązki – mówi Maciej Wróbel, zastępca burmistrza Kętrzyna. – Jestem przekonany, że jeszcze nie raz nas zaskoczą, a dzięki internetowi Kętrzyńską Majówkę można obejrzeć w każdej chwili na całym świecie, a to doskonała promocja miasta.

Podczas Kętrzyńskiej Majówki można było zobaczyć kultowe przedmioty użytku codziennego, dowiedzieć się jak ukręcić kogel mogel czy posłuchać muzyki lat 80-tych. Apetyt nasycił kultowy Dziennik Telewizyjny z udziałem instruktorów KCK. Znalazły się w nim m.in. podwórkowe gry i zabawy, pocztówki muzyczne, nietuzinkowe porady i słynne hasła. Udział w majówce był niewątpliwie sentymentalną podróżą w czasie, która zgromadziła przed ekranami tłumy widzów.

– To było naprawdę duże wyzwanie artystyczne w nowej rzeczywistości, w której się wszyscy znaleźliśmy. Pragnę podkreślić, że zaangażowanie, kreatywność, mobilizacja i poświęcony czas pracowników Kętrzyńskiego Centrum Kultury oraz sam efekt końcowy przerosły moje najśmielsze oczekiwania, a pozytywny oddźwięk i ogromna ilość komentarzy i gratulacji potwierdzają tylko, że naprawdę było warto, a ręce same składają się do oklasków – mówi Bartłomiej Zdanowicz, dyrektor Kętrzyńskiego Centrum Kultury. red

Fot. Miasto Kętrzyn

Podobne artykuły
  • nic nie wiem
  • Dodano 4 maja 2020

  głupot nie oglądam

  Odpowiedz
  • Heniu
  • Dodano 4 maja 2020

  Do czego tu wracać chyba aby pokazać jak Rosjanom udało się ponizyc Nasz Naród na szczęście nie upodlic.
  Bo jak zaczął wiać wiatr historii to w tym Wiekim i dumnym narodzie odzyly marzenia o prawdziwej wolności,które nigdy zresztą nie umarły.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *