Oprócz sportowców, władze Kętrzyna chcą wspierać artystów

Oprócz sportowców, władze Kętrzyna chcą wspierać artystów

Miasto Kętrzyn chce uhonorować najlepszych sportowców i ludzi kultury. Od stycznia wyróżniający się mieszkańcy otrzymają Złotą Kartę Stypendysty. Będzie ona uprawniała do bezpłatnych wejść do kina czy na teren obiektów sportowych.

W Kętrzynie od lat na stypendium mogą liczyć sportowcy. Teraz dołączą do nich ludzie kultury: fotograficy, malarze czy tancerze.

– Jestem przekonany o konieczności wspierania zarówno sportowców jak i artystów, którzy są związani z naszym miastem i pracują na jego markę. To dzięki tym ludziom Kętrzyn buduje swoją tożsamość – mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna. – W naszym mieście mamy wielu młodych, utalentowanych i niezwykle zaangażowanych ludzi sportu oraz kultury. To ludzie z pasją, pomysłami i wielkim potencjałem. Liczę, że stypendia oraz dodatkowy bonus w formie złotej karty stypendysty pomogą im w dalszym rozwoju – dodaje burmistrz.

Kętrzynianie wyróżnieni Złotą Kartą Stypendysty, oprócz stypendium, uprawnieni będą m.in. do bezpłatnego korzystania z kompleksu rekreacyjno-sportowego „Kętrzynianka”, miejskiego lodowiska, ofert kina „Gwiazda” oraz Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego. Złota Karta Stypendysty umożliwi także bezpłatne uczestnictwo w koncertach i wydarzeniach organizowanych przez Kętrzyńskie Centrum Kultury. Przyznawana będzie maksymalnie na rok, w dowód uznania za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu lub kultury. Karina Pac

Zdjęcie: Od Nowego Roku kętrzynianie związani z szeroko rozumianą kulturą będą mogli liczyć na stypendia. Fot. Archiwum

Podobne artykuły
4  
  • Krzysiek
  • Dodano 27 listopada 2020

  Ja bym dał stypendium Renacie bo niezła artystka

  Odpowiedz
  • król maciuś rządzi
  • Dodano 27 listopada 2020

  Widzieliście wystąpienie radnej Czech mówiącej o wygranym przetargu na tablety? czy to przypadek że wygrała firma z Giżycka i to że zastęca burmistrza jest z Giżycka? Słucham i nie wierzę. To nie onie wspierać mieli swojakówlokalnych czy tylko na mawiać nas do swpierania swojaków lokalnie a sami co robią? żenada. Panie burmistrzu, obudź się!

  Odpowiedz
  • Dzika róża
  • Dodano 27 listopada 2020

  W tym wypadku jeżeli chodzi o informatykę,to zespoły informatyczne powinny udostępnić programy demonstracyjne wraz ze swoimi laptopami innej możliwości nie ma w tej dziedzinie to nie koń,który każdy widzi.

  Odpowiedz
  • Dzika róża
  • Dodano 27 listopada 2020

  Widziałem naszyjnik Pani Wioletty – „W” ,oby ktoś nie porównał go błyskawicy bo błyszczal się bardzo.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *