Olek Grotowski zaśpiewał w Kętrzynie! Znany bard nie zawiódł publiczności

Olek Grotowski zaśpiewał w Kętrzynie! Znany bard nie zawiódł publiczności

Koncert Olka Grotowskiego uczcił jubileusz Święta Niepodległości w Powiatowym Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie. Był to jednocześnie początek nowego cyklu „Spotkania z bardem”.

 

– Olek Grotowski, który otworzył cykl „Spotkań z bardem” nie zawiódł swojej publiczności – zachwala Marlena Szypulska, dyrektor PDK. – Świętowaliśmy niepodległość Polski wspominając dawnych artystów, których komuna spychała na margines…

Olek Grotowski występuje od 46 lat. W roku 1972 poznał Andrzeja Waligórskiego, którego twórczością był zafascynowany już wcześniej i dostał od niego pierwszą porcję tekstów, do których opracował muzykę. W latach siedemdziesiątych, występując na festiwalach piosenki studenckiej i turystycznej, zdobywał głównie nagrody publiczności. To spowodowało, że już po trzech latach występy w klubach stały się jego jedynym źródłem dochodu. W roku 1981 zdobył Srebrny Knebel na I Przeglądzie Piosenki Prawdziwej „Zakazane Piosenki”. Swoją popularność zawdzięcza głównie wykonywaniu tekstów Andrzeja Waligórskiego zdjętych przez cenzurę, które skutecznie przemycał na oficjalnych koncertach. W roku 1992 Andrzej Waligórski niespodziewanie zmarł. Okazało się jednak, że w jego archiwach pozostało kilka tysięcy tekstów, które Olek Grotowski (zaprzyjaźniony z rodziną Andrzeja) mógł dalej wykorzystywać.

Podczas występu w kętrzyńskim PDK Olek Grotowski wykonał ponad dwadzieścia utworów spośród ponad trzystu stanowiących jego repertuar. Towarzyszyła mu Olga Leszczyńska. Śpiewała po polsku, rosyjsku i angielsku.

red

Fot. PDK

 

Kolejne „Spotkanie z bardem” w Powiatowym Domu Kultury odbędzie się 8 grudnia. Gościem będzie Joanna Mioduchowska. Kobieta bard zaśpiewa piosenki własnego autorstwa przy własnym akompaniamencie gitary i harmonijki. Koncert rozpocznie się o godzinie osiemnastej.

 

Podobne artykuły
2  
  • buahahahaha
  • Dodano 14 listopada 2018

  szkoda tylko że ketrzyńska publiczność zawiodła barda

  Odpowiedz
  • Rebeka Rosenberg
  • Dodano 15 listopada 2018

  …czy bard i bardka są etnicznymi Polakmi… czy jak zwykle judejczykami…? wyglądają jakoś niePolsko…

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *