Okradli dom, a łupy zakopali w lesie

Okradli dom, a łupy zakopali w lesie

Reszelscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do jednego z domów jednorodzinnych na terenie gminy Reszel. Funkcjonariusze odzyskali też skradzione przedmioty, które sprawcy zakopali w pobliskim lesie.

 

Do włamania i kradzieży doszło 2 maja, w nocy. Oficer dyżurny kętrzyńskiej policji został wówczas poinformowany o kradzieży z włamaniem do jednego z domów jednorodzinnych na terenie gminy Reszel. Na miejsce zdarzenia natychmiast udali się funkcjonariusze.

– Sprawcy, poprzez wyważenie drzwi wejściowych, dostali się do wnętrza budynku. Z mieszkania ukradli przedmioty gospodarstwa domowego, odkurzacz, komputer, alkohol i artykuły spożywcze o wartości dwóch tysięcy złotych – informuje asp. szt. Monika Danielak z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie. – Policjanci, którzy otrzymali zgłoszenie, natychmiast zaczęli pracować nad ustaleniem sprawców.

Na podstawie zebranych informacji oraz po przeanalizowaniu materiału dowodowego funkcjonariusze zatrzymali trzech mieszkańców gminy Reszel. Policjanci ustalili też miejsce, w którym mogą być przechowywane skradzione łupy. Podczas przeszukania pobliskiego lasu funkcjonariusze odzyskali zakopane w ziemi rzeczy.

– Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem – dodaje Monika Danielak. – Wszyscy podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów.

Wszyscy trzej odpowiedzą za swój czyn przed sądem. Grożą im kary do dziesięciu lat pozbawienia wolności. red

 

Fot. KPP Kętrzyn

 

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *