Oddali hołd walczącym za Polskę

Oddali hołd walczącym za Polskę

Przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, organizacji pozarządowych i kombatanckich spotkali się w Kętrzynie na Placu Armii Krajowej. Okazją było obchodzone 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego.

Święto upamiętnia Bitwę Warszawską 1920 roku, zwaną „Cudem nad Wisłą”, stoczoną w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Spektakularne zwycięstwo Polaków nad Armią Czerwoną zapewniło Polsce niepodległość i uchroniło Europę przed rewolucją bolszewicką.

Obchody 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej, Święta Wojska Polskiego oraz Święta Wniebowzięcia Matki Bożej w Kętrzynie rozpoczęła msza święta w Bazylice św. Jerzego. Po niej nastąpił przemarsz uczestników uroczystości pod pomnik „W hołdzie Poległym, Pomordowanym i Zamęczonym Polakom – Obrońcom Ojczyzny 1939-1956”, gdzie delegacje uczestniczące w wydarzeniu złożyły wiązanki kwiatów. red

Fot. Miasto Kętrzyn

Podobne artykuły
4  
  • Krótko i szeroko ?
  • Dodano 15 sierpnia 2022

  Ciekawa data 56 r. ? To już po tym okresie było OK ? Ludzie dalej bali się ujawnić,że byli piłsudczykami czy walczyli w Armii gen.Andersa.

  Odpowiedz
  • czytelnik
  • Dodano 16 sierpnia 2022

  Dzisiaj nadal sa ludzie co sie boja wypowiadac w niektorych kregach krytyke obecnej wladzy ale to nie chodzi o strach wypowiedzi czy sie bylo Pilsudczykiem AKowcem czy WOPistą a o pamiec pomordowanych. To Pomnik postawiony w Hołdzie Poległym, Pomordowanym i Zamęczonym Polakom – Obrońcom Ojczyzny 1939-1956. Czujesz róznice tej dziwnej wg. Ciebie daty? Polegli pomordowani i zameczeni …. Chwala Bohaterom!!!

  Odpowiedz
  • Krótko i szeroko ?
  • Dodano 16 sierpnia 2022

  Nie wnikam co i jak,tylko z życia co usłyszałem od ludzi z którymi zetknęła mnie historia na
  mojej drodze się podzieliłem spostrzeżeniami.Obecnie czytam książkę Pana Andrzeja Saksona
  „Dziedzictwo Prus Wschodnich” -Socjologiczne i historyczne studia regionalne.
  Nie będę się rozwodził i wyciągał wniosków gdyż pozostaje mi rola wiernego czytelnika.

  Odpowiedz
  • Fryzjer z Olsztyna
  • Dodano 17 sierpnia 2022

  A Narcyz gdzie ?? W Wydminach czy siedział na stancji ?

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *