
Oblicza bazyliki św. Jerzego w obiektywie Mariusza Hartela
Od czwartku, 14 lutego, w Powiatowym Domu Kultury w Kętrzynie można oglądać wystawę fotografii zatytułowaną „18 oblicz”. Jej autorem jest Mariusz Hartel.
– Na zdjęciach kętrzyńskiego fotografika-artysty można zobaczyć osiemnaście oblicz bazyliki św. Jerzego z okna domu samego artysty – przedstawia wystawę Marlena Szypulska, dyrektor PDK.
Podczas wernisażu swoje artystyczne oblicze zaprezentowała też Marta Sapierzyńska, kętrzyńska muzykantka. Ponadto uczestnicy wernisażu wzięli udział w performance – odsłaniali prace artysty.
– Było to częścią zaplanowanego spotkania z artystą, gdzie jego zdjęcia były ukryte, by sprowokować widzów do samodzielnej eksploracji przestrzeni wystawowej – tłumaczy Marlena Szypulska.
Wystawę można oglądać do 17 marca. red
Fot. Anna Kajat
Ot czym zajmuje się Powiatowym Dom Kultury. Czy tego nie widzi Ryszard Niedziółka i Michał Kochanowski?
Pan redaktor w takim ciepłym klimacie ukazał nam to co sami na własnych nogach nie fatygujemy się pójść i przeżyć a emocje związane z tą wystawą powinny dotrzeć jak najbardziej do nas wszystkich nie tylko do wymienionych Panów. Żal mam do lokalizacji wystawy bo więcej ludzi widziałoby ją w holu kina „Gwiazda” tak jak to zawsze kiedyś bywało.
To nie jest poważne. Publiczna instytucja robi za publiczne pieniądze wernisaż, w którym bierze udział garstka osób. Na zdjęciach w sieci doliczyłam się kilkunastu osób, z czego połowa to pewnie uczestnicy odbywających się w tym samym czasie zajęć plastycznych.
Wizja domu kultury, którą kreuje dyrektor Marlena Szypulska, w mojej opinii ewidentnie nie sprawdziła się. Dobrze, że organ założycielski wreszcie to zauważył i na najbliższej sesji radni będą głosować nad połączeniem powiatowego domu kultury i powiatowej biblioteki. Miejmy nadzieję, że powiatowy dom kultury po reorganizacji wreszcie będzie działał prężnie. Chodzę często Pocztową i widzę – w weekendy dom kultury praktycznie zawsze zamknięty na cztery spusty. Wieczorami też rzadko kiedy cokolwiek się tam dzieje. Do kultury trzeba dopłacać i kulturę trzeba finansować, ale na pewno nie w takiej formie jaką reprezentuje Czerwony Tulipan.
Co Ci się nie podoba – rozumiem, radziecki Dom Kultury ale polski Dom Kultury też ?
A ja mam haft Kościoła św.Jerzego w domu który moja żona wyhaftowała oczywiście tym się niechwalę ale jak jest reportaż o artystycznym podejsciu do tego tematu to skromnie dopowiedziałem.
DO Rocznik 57
Wydaje mi się, że precyzyjnie napisałam co mi się nie podoba. Nie podoba mi się przejadanie pieniędzy przez powiatowy (polski?!) dom kultury, nazwany Czerwonym Tulipanem. Kolejna wystawa dla garstki osób, którą można oglądać, o zgrozo, w godzinach pracy domu kultury. Pewnie od 8 do 17, od poniedziałku do piątku. Chcesz kultury wieczorem i w weekendy, włącz sobie telewizor. Pora najwyższa zlikwidować ten przybytek.
PS. Szacunek dla autora prac, świetna robota.
Muzykantak (sic!) powiada Pan ?
Muzykantka – oczywiście zrobiłem literówkę.
Pełną gębą muzykantka…Sam słyszałem zeszłego roku jak grała na festynie wyborczym.Łączenie z biblioteką to zły pomysł .Czerwony Tulipan powinien być połączony z KCK a biblioteka powinna być też zarzadzana jako jedna wspólna.
Oczywiście, że dobry pomysł połączenia Czerwonego Tulipana z Kętrzyńskim Centrum Kultury. Pan burmistrz Niedziółka w połączeniu z decyzją z starosty powiatu powinien to zrobić jak najszybciej, Czy pamięta pan burmistrz Niedziółka czym ta pani zajmowała się wcześniej (zajmowała się akcją wyborczą pewnej osoby) zamiast Domem Kultury?
Do mieszkaniec
Chcesz powiedzieć, że Marlena urządziła w PDK-u sztab wyborczy Hećmana? Czy kogo? W sumie to po niej można spodziewać się wszystkiego i wcale nie zdziwiłabym się gdyby to okazało się prawdą. Ale macie rację. – trzeba czym prędzej zlikwidować ten dziwny twór. Zauważcie, że dziwnym trafem regularne zajęcia i inne imprezy zaczęły się tam odbywać po wyborach, kiedy zaczęło się robić gorąco przy ciepłej posadce i wysokiej pensji za nic nierobienie.
Ludzie, ogarnijcie się! JAKA KULTURA???
POWIATOWA??? MIEJSKA???
FARSA. KULTURA TO NIE POLITYKA ANI URZĄD ANI KASA, ANI STANOWISKO URZĘDNICZE..
TO COŚ CZEGO POLITYCY NIE KUPIĄ I NIE WEPCHNĄ WAM DO SERC I MÓZGÓW.
JEŚLI TEGO NIE CHCECIE.
TO COŚ CZEGO NIE MAJĄ A CHCĄ TO COŚ POSIĄŚĆ I MIEĆ NA WŁASNOŚĆ ŻEBY TRZY GROSZE PRZED PREZENTACJĄ WAM WCISNĄĆ WE WŁASNYM STYLU.
POWIATOWY DOM „KULTURY” I KĘTRZYŃSKIE CENTRUM „KULTURY” TO STARE URZĘDNICZE RURY PROPAGANDOWE ZA GROSZE, DO ZWALCZANIA SIĘ WZAJEM.
OBIE JAK WAMPIRY I JAK ZOMBI WYNISZCZAJĄ INWENCĘ TWÓRCZĄ, ZA CO TZW. ARTYŚCI PŁACĄ SKÓRĄ.
Wobu przypadkach poziom żłobkowy
Muzyk nie kant !
JEDEN DOM KULTURY a prężny !
Znajdż złoty środek kto będzie WSPÓŁFINANSOWAŁ ten Twój pomysł przecież wiesz,że Pan Kochanowski i Pan Niedziółka musieliby się dogadać a to już jest mało realne i mamy problem.
W nocy ze środy na czwartek przy ulicy Stolarskiej w Gdańsku przewrócono pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Na opublikowanym w sieci nagraniu widać, że trzech mężczyzn zrobiło to przy pomocy lin. Wiadomo już, że nad ranem zatrzymała ich policja.
Brawo Warszawiacy!!!
Heniek Jankows ki PADŁ!
Dziś Dzień Języka Polskiego dyrektorzy Domów Kultury powinni zrobić wypracowania naszym
samorządowcom pt ; ” Jak nie trzeba wyprzedzać samego siebie „