Nowy wodociąg podniesie jakość życia mieszkańców Tolnik

Nowy wodociąg podniesie jakość życia mieszkańców Tolnik

W ubiegły piątek, 21 wrzesnia, w sołectwie Tolniki miało miejsce uroczyste otwarcie wodociągu zasilanego ze Stacji Uzdatniania Wody w Reszlu. Tym posunięciem do sieci wodociągowej zostały przyłączone kolejne miejscowości gminy Reszel.

 

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Marek Janiszewski – burmistrz Reszla, Ryszard Kawczyński – prezes Wielobranżowego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Reszlu, Andżelika Filipiak – sołtys sołectwa Tolniki, Eugeniusz Żukowski – radny Rady Miejskiej w Reszlu i jednocześnie rolnik sołetcwa Tolniki oraz Paweł Gasiński i Marek Dygant – rolnicy z Tolnik.

W ramach robót przeprowadzonych w 2018 roku wykonano sieć wodociągową z przyłączami o długości 10,2 km z rur PVC o średnicach 110mm, 90mm, 40mm, w tym 2,7 km jako zadanie dodatkowe, wynikające z wniosków rady sołeckiej i radnych Rady Miejskiej w Reszlu. Dodatkowy odcinek wodociągu jest reakcją na potrzeby gospodarstw produkujących mleko.

Jako uzbrojenie przewodów wodociągowych wykonano zasuwy odcinające oraz hydranty nadziemne, zapewniające zabezpieczenie przeciwpożarowe dla siedlisk objętych “zwodociągowaniem”. Z uwagi na przejścia pod czynnymi drogami powiatowymi i gminnymi, jak również uzwględniając warunki wodne, w trakcie ralizacji inwestycji wykorzystano bezwykopowe metody rozbudowy infrastruktury podziemnej – przeciski sterowane. Prace specjalistyczne zostały wykonane przez profesjonalną firmę z doświadczeniem branżowym.

W 2019 roku planowana jest budowa w ramach drugiego etapu, która zakłada ułożenie brakujących 7,7 km sieci wodociągowej z przyłączami. Podsumowując, inwestycja ma na celu budowę 16,7 km sieci wodociągowej, 1,27 km przyłączy oraz montaż 48 wodomierzy.

Inwestorem, a zarazem wykonawcą zadania, było Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Reszlu. W trakcie realizacji inwestycji, oprócz budowy sieci, spółka wykonała również przyłącza wodociągowe zakończone studniami wodomierzowymi.

Liczymy, że doprowadzając bieżącą wodę do gospodarstw w sołectwie Tolniki podniesiemy jakość życia mieszkańców gminy. Jednocześnie Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Reszlu dziękuje właścicielom działek za wyrażenie zgody na przejście przez grunty rolne. WPK starało się uwzględnić zmieniający się stan upraw tak, aby nie spowodować szkód.

Po zakończeniu inwestycji spółka będzie obsługiwać 173,00 km sieci wodociągowych, które zasilają Stacje Uzdatniania Wody w Reszlu, Pilcu, Woli i Zawidach.

WPK Sp. z o.o. w Reszlu

 

 

Artykuł sponsorowany
Podobne artykuły
5  
  • Michał
  • Dodano 28 września 2018

  A jaki jest koszt tej inwestycji?

  Odpowiedz
  • marta
  • Dodano 28 września 2018

  A gdzie radna Anna T.K. ponoć sama kopała ?

  Odpowiedz
  • qwerty
  • Dodano 28 września 2018

  Wybory powinny odbywać się co roku, wtedy byśmy mieli co chwila otwieraną jakąś inwestycję

  Odpowiedz
  • marek
  • Dodano 28 września 2018

  Jakie ładne dziewczyny w tych Tolnikach!

  Odpowiedz
  • Krycho
  • Dodano 29 września 2018

  Tylko najładniejsze przyszły.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *