Nowa akcja KCK: Nagraj swoje życzenia babci i dziadkowi

Nowa akcja KCK: Nagraj swoje życzenia babci i dziadkowi

Jak ważną rolę w życiu dziecka odgrywają dziadkowie, wie doskonale każdy z nas. To oni są oparciem, służą radą, dzielą się uśmiechem i kształtują naszą przyszłość. Czas by za to podziękować, bo właśnie zbliża się ich święto. A Kętrzyńskie Centrum Kultury spieszy z nową akcją.

Dzień Babci i Dzień Dziadka obchodzimy kolejno 21 i 22 stycznia. To dobry moment by pokazać tym wspaniałym ludziom, jak bardzo ich kochamy i jak wiele dla nas znaczą. Niestety, czas pandemii jest wyjątkowo trudny dla seniorów, ze względu na zwiększone ryzyko zachorowania. Ma to też konsekwencje dla zdrowia emocjonalnego. Dlatego tym bardziej warto podarować im coś wyjątkowego. Oprócz kwiatka i upominków, liczą się przede wszystkim chwile spędzone razem. A jeśli nie możemy się spotkać, to niech wybrzmi moc życzeń.

Kętrzyńskie Centrum Kultury zaprasza do składania życzeń w ramach akcji „Podaruj uśmiech dla Babci i Dziadka”. Wystarczy sfotografować lub nagrać swoje życzenia, zaśpiewać piosenkę, wyrecytować wierszyk lub też po prostu wykonać piękną laurkę. Technika jest dowolna, zarówno dla małych jak i dużych wnuczków. Z zebranych materiałów powstanie prezentacja, którą obejrzą nasi solenizanci w dniu swojego święta.

– Czasem odpowiedzią na pewne problemy czy samotność jest drugi człowiek, który dodaje otuchy. Wspólnymi siłami z mieszkańcami chcemy przygotować wyjątkową prezentację, gdzie wybrzmią najpiękniejsze słowa kierowane do naszych dziadków, czyli życiowych autorytetów – podkreśla Bartłomiej Zdanowicz, dyrektor KCK.

Zdjęcia oraz filmiki należy przesyłać na adres: kulturakck@op.pl do 18 stycznia, do godz. 18.00. Zgłaszać się można indywidualnie i grupowo. Dokładne szczegóły oraz regulamin znajdują się na stronie www.kck.ketrzyn.pl. Prezent prosto z serca to najlepsze, co można komuś dać. Dołącz do akcji i podaruj uśmiech kochanym dziadkom. Justyna Drozd

Fot. Pixabay

Podobne artykuły
6  
  • Ketrzyniak
  • Dodano 10 stycznia 2021

  Nie wezmę udziału.Dyrektor KCK to wafel narcyza z Wydmin

  Odpowiedz
  • takie głupoty w głowie
  • Dodano 11 stycznia 2021

  nie mają co robić to takie pomysły ,kto ich urodził ?

  Odpowiedz
  • KCK
  • Dodano 11 stycznia 2021

  Nagranie to pewnie szwagier zrobi ??

  Odpowiedz
  • Taka tradycja
  • Dodano 11 stycznia 2021

  Nie gniewaj się „kętrzyniak”,ale na kierowniczych stanowiskach do promocji naszego miasta potrzebni ludzie z zewnątrz z nowym spojrzeniem,nasi to tylko:cukrownia,browar,młyn,drożdżo-wnia,mleczarnia itd itp… w kółko Macieju.

  Odpowiedz
   • Nie narcyzowi
   • Dodano 11 stycznia 2021

   Z zewnątrz tak z Wydmin nie

   Odpowiedz
  • Taka tradycja
  • Dodano 11 stycznia 2021

  Jak mnie zainteresowałeś Wydminami to w Internecie czytam,że nie mają praw miejskich, bo nie ma komu się tym profesjonalnie zająć a może z tym jest dobrze tamtejszym mieszkańcom.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *