Nietrzeźwy kierujący zatrzymany na gorącym uczynku

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany na gorącym uczynku

Blisko dwa promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który bez uprawnień kierował samochodem osobowym. Został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego z Kętrzyna. Za swój czyn 27-latek odpowie karnie.

 

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.

Przykładem takiego zachowania jest 27-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego, który wczoraj, 6 lutego, po godzinie siedemnastej, nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami wsiadł za kierownicę Volkswagena. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. W jego organizmie znajdowały się blisko dwa promile alkoholu. Ponadto policjanci ustalili, że kierujący nie posiada prawa jazdy. Funkcjonariusze uniemożliwili 27-latkowi dalszą jazdę.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na dziesięć lat. Anna Baluta/KPP Kętrzyn

 

Zdjęcie ilustracyjne

Podobne artykuły
1 Komentarzy
    • Czytam TK
    • Dodano 7 lutego 2019

    Liczne apele do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, widocznie nie docierają do osób nieposiadających uprawnień gdyż właściwie nie sa kierowcami.
    Może czas apel o ostrożność kierować do wszystkich osób naduzywajacych alkohol.

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *