Nauczyciele i uczniowie z Jedynki dziękują medykom

Nauczyciele i uczniowie z Jedynki dziękują medykom

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z sytuacji, która ma miejsce na całym świecie. Chodzi tu oczywiście o epidemię wywołaną przez koronawirusa. To właśnie z powodu tego „okropnego wirusa” zostały pozamykane szkoły, przedszkola i wiele innych instytucji. Nie możemy chodzić do kościołów, spotykać się  ze znajomymi. Mimo pięknej pogody, musimy zostawać w domach, żeby się nie zarazić.

Niestety, nie wszyscy pozostają w domu, niektórzy pracują i to ze zdwojoną siłą. Są to pracownicy służby zdrowia: lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, stomatolodzy – ludzie, którzy mają bezpośredni kontakt z pacjentami. To oni są najbardziej narażeni na choroby. Mimo to pozostają przy pacjentach, bo na tym polega ich praca.

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętrzynie, chcąc wyrazić swoją wdzięczność, przygotowali kartki z podziękowaniami dla pracowników służby zdrowia i w ramach ogólnopolskiej akcji „Kartka dla medyka”, przesłali je drogą elektroniczną.

W dniach 31 marca – 1 kwietnia wychowawcy przeprowadzali ze swoimi wychowankami lekcje on-line na temat roli naszych medyków w obecnej sytuacji. Szymon, uczeń klasy trzeciej napisał: „Uważam, że praca pracowników służby zdrowia nie jest bezpieczna. Codziennie ratują innych ludzi, często narażają swoje życie i zdrowie. Mają kontakt z pacjentami zarażonymi różnymi chorobami zakaźnymi. Pracowników służby zdrowia możemy nazwać bohaterami, ponieważ ratują życie innym, narażając przy tym własne. Pracują w nocy, kiedy my spokojnie śpimy. Przez wiele godzin noszą maski i kombinezony ochronne, opiekują się ciężko chorymi pacjentami. Ratowanie zdrowia i życia innym jest dla nich najważniejsze”.

Dziękujemy z całego serca wszystkim pracownikom służby zdrowia. Jesteście naszymi bohaterami! Nauczyciele i uczniowie SP1 w Kętrzynie

 

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *