Nasze szczypiornistki w pierwszej trójce województwa!

Nasze szczypiornistki w pierwszej trójce województwa!

Doskonale spisały się dziewczęta z powiatu kętrzyńskiego w turnieju finałowym Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Młode zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kętrzynie wywalczyły tytuł wicemistrzyń Warmii i Mazur, a uczennice z Wilkowa zajęły trzecie miejsce!

 

Turniej finałowy odbył się we wtorek, 5 listopada, w Olecku. W grze o tytuł mistrzyń województwa, obok wspomnianych drużyn z naszego powiatu, znalazły się też Szkoła Podstawowa nr 3 w Gołdapi i Szkoła Podstawowa nr 3 w Olecku. I to właśnie gospodynie turnieju finałowego zdobyły najważniejszy tytuł w tej kategorii Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej pod egidą Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego „Moje boisko Orlik 2012”.

– Zespół z Olecka był faworytem turnieju finałowego. W tym sezonie zawodniczki te biorą udział w rozgrywkach ligowych i co zrozumiałe, dominowały doświadczeniem i ograniem zdobytym na parkietach województwa – relacjonuje Daniel Wróbel, trener szczypiornistek z kętrzyńskiej „Piątki”. – Nasz zespół jako jedyny nawiązywał walkę z mistrzyniami województwa, rozgrywając zaledwie trzy mecze w tym sezonie, nie licząc tych finałowych. Myśląc o przyszłości żeńskiej piłki ręcznej w naszym mieście, wniosek nasuwa się jeden: trzeba grać z najlepszymi w lidze, by móc osiągać dobre wyniki sportowe.

Jak udało nam się ustalić, dzięki wsparciu dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie, rodziców zawodniczek i dyrektor SP5 w Kętrzynie, młodsza grupa (rocznik 2005 i młodsze) już w grudniu zacznie zmagania w lidze wojewódzkiej piłki ręcznej. Z pewnością pozwoli to za zdobycie bezcennego doświadczenia sportowego, które w przyszłości umożliwi rywalizację o najwyższe cele w kategorii sportu szkolnego. red

 

Podobne artykuły
  • Czytelnik
  • Dodano 5 listopada 2019

  Czy nasze szczypiornistki tez mogą liczyć na takie przywileje do jakich przywykl trener boksu?

  Odpowiedz
  • O co tu chodzi?
  • Dodano 5 listopada 2019

  O matko !! Te wróble to już wszędzie

  Odpowiedz
   • Brawo Ty
   • Dodano 5 listopada 2019

   Wolales jak po otwarciu lodówki wyskakiwal ci Krzysztof z ofertą kapitalnego remontu Bajan?

   Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *