Nadmierna prędkość i alkohol powodem zdarzeń drogowych

Nadmierna prędkość i alkohol powodem zdarzeń drogowych

Policjanci z kętrzyńskiej drogówki ukarali w miniony weekend 35 kierujących za przekroczenie dozwolonej prędkości. Niestety, w tym zestawieniu znalazło się dwóch, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Wkrótce za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

 

Dla jednego z ukaranych przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h zakończyło się utratą prawa jazdy. 55-latek pędził samochodem ciężarowym przez Łankiejmy, w gminie Korsze, z prędkością 107 km/h. Poza utratą prawa jazdy, został on również ukarany mandatem, a jego konto zostało obciążone dziesięcioma punktami karnymi. W trakcie minionego weekendu policjanci ujawnili także dwóch nietrzeźwych kierujących.

W piątek, 7 lutego, po godzinie 19.00, podczas obsługi zdarzenia drogowego na ulicy Nowe Osiedle w Kętrzynie, policjanci ruchu drogowego ustalili, że kierujący Oplem Asconą nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i wjechał w ogrodzenie posesji. Jak się okazało, 38-letni mieszkaniec Kętrzyna wsiadł za kierownicę samochodu mając blisko trzy promile alkoholu w organizmie.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, 10 lutego, kwadrans po godzinie 1.00, w Łankiejmach pracowali policjanci z Reszla. Kierujący Fordem wjechał tam do przydrożnego rowu. Z pewnością na jego brawurową jazdę miał wpływ wypity wcześniej alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 31-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie odniósł obrażeń.

Za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej trzech lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, na rzecz Funduszu Wsparcia Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej. źródło: KPP Kętrzyn

Zdjęcie ilustracyjne

 

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *