Na zakończenie jesieni nasi zagrali w kratkę

Na zakończenie jesieni nasi zagrali w kratkę

Dwa zwycięstwa i dwie porażki to efekty ostatnich meczów drużyn z powiatu kętrzyńskiego w tegorocznych rozgrywkach IV ligi i klasy okręgowej. Po trzy punkty zdobyli gracze MKS Korsze i Juranda Barciana, a wyższość swoich rywali musieli uznać zawodnicy Orląt Reszel i Wilczka Wilkowo.

Jednobramkowym zwycięstwem nad Mazurem Ełk zakończyli jesienne zmagania w IV lidze gracze z Korsz. Zdaniem bardzo nielicznych, naocznych obserwatorów spotkania, wygrana MKS-u – choć najniższych rozmiarów – była jak najbardziej zasłużona. Jedynego gola, kierując piłkę do bramki głową po rzucie rożnym, zdobył Paweł Flis.

W „okręgówce” porażki odniosły dwie nasze najwyżej notowane drużyny w tych rozgrywkach. W Łazdojach Wilczek Wilkowo uległ Romincie Gołdap 2:5, a bramki dla gospodarzy zdobyli Adam Grabowski i Jakub Kalisz. Natomiast w Jezioranach Orlęta Reszel uległy miejscowemu MKS-owi 1:2.

– Nie tak miało to wyglądać… Granie w 2020 roku kończymy słabym meczem, który przegrywamy 1:2. W pierwszej części meczu byliśmy dużo lepszym zespołem, stworzyliśmy sobie kilka świetnych okazji, ale wykorzystaliśmy tylko jedną – kilka minut przed przerwą do siatki trafił Patryk Policha. Po zmianie stron nasz zespół całkowicie oddał pole gry rywalom, a ci wykorzystali to znakomicie, wykorzystując tak naprawdę jedyne dwie okazje – czytamy w relacji na fejsbukowym profilu Orląt.

Mimo porażki, reszelanie zakończyli rundę jesienną na pozycji wicelidera tabeli.

Udanie zakończył jesień trzeci z naszych przedstawicieli w „okręgówce” – Jurand Barciany. W sobotniej kolejce, grając na swoim boisku, tegoroczny beniaminek klasy okręgowej pokonał SKS Szczytno 3:1.

Według ligowego terminarza, tegoroczne rozgrywki IV ligi i „okręgówki” dobiegły końca. Za tydzień jednak na boiska wyjdą jeszcze zawodnicy Granicy Kętrzyn i Wilczka Wilkowo. Obie drużyny mają bowiem do rozegrania zaległe mecze, odpowiednio z Błękitnymi Orneta i Łyną Sępopol. rm

Zdjęcie: Na zakończenie piłkarskiej jesieni MKS Korsze pokonał Mazura Ełk. Fot. Archiwum Polonia Lidzbark Warmiński

Podobne artykuły
1
    • Kibic
    • Dodano 23 listopada 2020

    Dziękujemy za szybką informację,przypomnę bramki w meczu „Jurand”Barciany-SKS Szczytno ,zdobyli: dla SKS Szczytno
    Michał Deptuła, dla ” Juranda” Barciany Mariusz Solecki-2, Marek Bednarczyk-1.

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *