Na widok policjantów uciekł w pole!

Na widok policjantów uciekł w pole!

Policjanci z Reszla zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Chcąc uniknąć kary, 48-latek uciekał przed policjantami. Po pieszym pościgu został zatrzymany na polu.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 25 lutego. Tuż przed godziną 14.00 dzielnicowi z Komisariatu Policji w Reszlu zauważyli na ulicy Racławickiej mężczyznę, który na widok radiowozu zbiegł z drogi i zaczął uciekać po polu uprawnym. Policjanci natychmiast ruszyli w pieszy pościg za mężczyzną.

– Jego wysiłki okazały się bezskuteczne. Po chwili 48-latek został zatrzymany – relacjonuje asp. Ewelina Piaścik, rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie.

Szybko wyjaśnił się powód zachowania uciekiniera. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że za mężczyzną został wydany list gończy przez Sąd Rejonowy w Biskupcu. Mieszkaniec gminy Korsze uchylał się od kary roku pozbawienia wolności za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu. red

Zdjęcie: Po krótkim pościgu poszukiwany został ujęty przez policjantów. Fot. KPP Kętrzyn

Podobne artykuły
1
  • Zbyszek
  • Dodano 26 lutego 2021

  Z doswiadczenia wiem,że na szosie łatwiej jest dogonić kolarza,który jedzie przede mną niż samemu uciekać. To na szosie a w polu mogą być różne przeszkody terenowe,które gościa
  zahamowały,lub musiał je ominąć a to już działa wypadkowa,o której mówi prawo fizyki,ale i tak
  kto w taką breję chciał uciekać w pole ? Chodziłem kiedyś na mecze służb mundurowych i wiem,że normalnie formalnie nikt tak nie jest wysportowany jak Straż Pożarna,Straż Graniczna czy Policja.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *