Na pewno odbędzie się kwesta – Kętrzyn szykuje się do finału WOŚP

Na pewno odbędzie się kwesta – Kętrzyn szykuje się do finału WOŚP

Na 10 stycznia zaplanowano 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym udział ma wziąć m.in. Kętrzyn. Już dziś wiadomo, że w związku z pandemią koronawirusa będzie to koncert inny niż dotychczas. – Jedno jest pewne. Na pewno odbędzie się kwesta, która jest podstawą każdego finału WOŚP – zapewniają członkowie kętrzyńskiego sztabu.

W najbliższym finale WOŚP zagra o zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Kętrzyński sztab wciąż czeka na wolontariuszy, którzy 10 stycznia wyruszą do miasta z puszką kwestową.

– Chcesz się do nas przyłączyć? Przyjmiemy Cię z otwartymi rękami – deklarują sztabowcy.

Chętni do udziału w Orkiestrze mogą zgłaszać się do siedziby sztabu, która znajduje się w Centrum Wolontariatu, przy ul. Dworcowej 10B w Kętrzynie (parterowy budynek obok dworca). Zgłoszenia powinny zawierać: imię i nazwisko osoby odpowiedzialnej za puszkę, zdjęcie, PESEL, datę urodzenia, adres, numer telefonu i zgodę na kwestowanie rodzica lub opiekuna, nazwę i adres szkoły. W przypadku zgłaszania kandydatur, należy zwrócić uwagę na fakt, że dzieci do 13 roku życia mogą zbierać w trzyosobowych zespołach kwestujących, w których jedna osoba będzie odpowiedzialna za puszkę z identyfikatorem. Osoby towarzyszące będą bez identyfikatorów. W tym gronie musi znaleźć się przynajmniej jedna osoba dorosła – rodzic lub nauczyciel. Na podobnej zasadzie będą mogły kwestować osoby w wieku 13-18 lat.

– W tym przypadku dobrze by było, gdyby jedna z tych trzech osób miała skończone 16 lat lub żeby grupa miała swojego zdalnego opiekuna, z którym będzie miała stały kontakt – informują członkowie kętrzyńskiego sztabu WOŚP.

Osób pełnoletnich takie ograniczenia nie dotyczą. red

Fot. Sztab WOŚP Kętrzyn

Podobne artykuły
2  
  • Społecznik
  • Dodano 21 listopada 2020

  Szkoda,że kwesta nie odbyła się przy manifestacjach lewaków,puszki byłyby pełne…

  Odpowiedz
   • wrzos
   • Dodano 21 listopada 2020

   Za to Twój bank ma „nieprzeliczoną ilość pieniędzy” a od studentów z daleka prosty człowieku, jak liczyć nie umiesz.

   Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *