Mundurowi z Kętrzyna rozbili międzynarodowy gang

Mundurowi z Kętrzyna rozbili międzynarodowy gang

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili międzynarodową grupę przestępczą. Zatrzymani zajmowali się produkcją i sprzedażą nielegalnych papierosów w województwie łódzkim. 

23 listopada funkcjonariusze z kętrzyńskiego W-MOSG zatrzymali do kontroli Peugeota Boxera. Kierowcą był 27-letni obywatel Ukrainy, a pasażerem 49-letni Białorusin. W samochodzie ujawniono 860 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów o wartości ponad 600 tys. złotych. Chwilę później przeszukano wynajmowaną przez cudzoziemców halę w powiecie zgierskim.

– Funkcjonariusze z W-MOSG zatrzymali na „gorącym uczynku” pięciu obywateli Białorusi w wieku od 29 do 39 lat. Wszyscy mężczyźni pracowali przy produkcji nielegalnych papierosów. Na miejscu funkcjonariusze straży granicznej ujawnili kompletną linię technologiczną do produkcji wyrobów akcyzowych oraz ponad 1 800 kg krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości prawie 1,3 mln zł – informuje kpt. Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy W-MOSG.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono ponad 5 500 zł, 5 620 euro oraz 300 dolarów. Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych. Grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

– Wobec zatrzymanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztowań na okres od jednego do trzech miesięcy – dodaje Mirosława Aleksandrowicz.

Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z W-MOSG, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zgierzu. red

Fot. W-MOSG

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *