Mundurowi pobiegli wokół niepodległej

Mundurowi pobiegli wokół niepodległej

Biegacze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przez prawie 46 godzin pokonali dystans 336 km. Wszystko w ramach biegu „Wokół Niepodległej”, zorganizowanego z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

W sztafecie uczestniczyło 100 funkcjonariuszy, w tym 96 z Warmińsko-Mazurskiego OSG oraz 4 biegaczy z Centrum Szkolenia SG. Towarzyszyło im ok. 10 osób spoza formacji – m.in. funkcjonariusze policja, PSP i KAS. Podczas odcinków honorowych złożono kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza-Obrońców Ojczyzny na terenie komendy W-MOSG i CSSG oraz pod pomnikiem wielkiego patrioty i patrona miasta – Wojciecha Kętrzyńskiego. W środę, o godzinie 2.49 funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przekazali pałeczkę sztafetową funkcjonariuszom z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

– Trudna trasa, czasami długi dystans nie przeszkodziły funkcjonariuszom, by z uśmiechem biec „Wokół Niepodległej” – relacjonuje kpt. Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy W-MOSG. – Jednemu z uczestników, tak się spodobało, że przebiegł cały odcinek służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Węgorzewie, pokonując dystans 34 km.

Biegaczy z Warmińsko-Mazurskiego OSG wspierali dopingiem okoliczni mieszkańcy. Łącznie funkcjonariusze pokonali dystans 336 km.

red

 

Fot. W-MOSG

Podobne artykuły
1 Komentarzy
    • zbyszek
    • Dodano 10 października 2018

    Nigdy nie widziałem Te osoby na scieżce rowerowej aby biegały a i owszem często widuję byłego bodajże dwukrotnego mistrza świata służb mundurowych już emeryta ze Straży Granicznej,który ma przepiękny styl biegania-czysta poezja popatrzeć i PODZIWiAĆ !

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *