Młodzi piłkarze z Korsz grali z powodzeniem z Legią i Górnikiem!

Młodzi piłkarze z Korsz grali z powodzeniem z Legią i Górnikiem!

Młodzi piłkarze z Korsz wzięli udział w trzydniowym turnieju o Puchar Prezesa Legii Warszawa. W kategorii wiekowej U-10 korszeńskie Pomarańcze rywalizowały m.in. z Górnikiem Zabrze, Legią, Widzewem Łódź czy FCB Escola Varsovia – oficjalną szkółką Barcelony w Polsce.

 

– Nasi zawodnicy po raz pierwszy w życiu mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na tle takich drużyn – mówi Krzysztof Piwiszkis, trener zawodników Pomarańczy Korsze. – Pomimo odległego miejsca, jakie zajęli, przekonali się na własnej skórze, że „nie taki diabeł straszny jak go malują”.

Jednobramkowa porażka z litewskim FA Siauliai – późniejszym zwycięzcą, wygrana z Górnikiem (drugie miejsce w turnieju) czy remis z Legią pokazały, że „z tej mąki może być chleb”.

– Cieszę się ogromnie, że udało nam się zagrać w tak silnie obsadzonym turnieju – dodaje Krzysztof Piwiszkis. – Drużyny z małych miejscowości nie często mają możliwość rywalizowania z takimi „firmami”. Moi zawodnicy pokazali, że stale robią postępy. Szczególnie w meczach z Górnikiem oraz drużyną Kovel Wołyń pokazali charakter oraz spore umiejętności piłkarskie.

Podczas turnieju o Puchar Prezesa Legii Warszawa Pomarańcze wystąpiły w składzie: Szymon Żywicki, Wiktor Przygoda, Aleksander Szłapka, Piotr Kowalski, Miłosz Mączyński, Jakub Moszczyński, Adam Dobrowolski, Dawid Sochacki, Oskar Piwiszkis i Szymon Bruderek. Trenerami zespołu byli Krzysztof Piwiszkis i Piotr Trafarski.

red

 

Fot. Archiwum klubu Pomarańcze Korsze

Podobne artykuły
1 Komentarzy
    • Marcin
    • Dodano 15 czerwca 2018

    Brawo Piwekdzięki tobie dzieci odgrywają się z najlepszymi.

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *