Zamknij

Mistrz Polski z Karolewa! Kolejny udany turniej "Orłów"

07:54, 10.11.2017
Skomentuj

Udanie zaprezentowali się zapaśnicy Orła Karolewo w 6. Mistrzostwach Polski Młodzików w stylu wolnym. Mistrzem kraju został Konrad Łazarczyk, a brązowy medal zdobył Maciej Szmyd.

Mistrzostwa odbyły się w Brzegu Dolnym, a wystartowało w nich 212. zawodników z 58. klubów. Gminny Ludowy Klub Sportowy Orzeł Karolewo reprezentowało trzech zawodników. Najbardziej spektakularny sukces odniósł Konrad Łazarczyk, który nie dając żadnych szans swoim przeciwnikom, wygrywając swoje walki w pięknym stylu, wywalczył tytuł Mistrza Polski Młodzików. Na najniższym stopniu podium stanął Maciej Szmyd. W całym turnieju przegrał tylko jedną walkę z wicemistrzem Europy i późniejszym triumfatorem w tej kategorii wagowej. Bardzo dużą niespodziankę sprawił też Kacper Koczergo, docierając do trzeciej rundy turnieju. Ostatecznie zakończył mistrzostwa na 9. miejscu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że daj zawodnicy Orła - Szmyd i Koczergo - byli najmłodszymi zawodnikami mistrzostw.