Miał trzy promile i jechał rowerem!

Miał trzy promile i jechał rowerem!

Dotkliwe kary grożą dwóm mężczyznom, którzy prowadzili swoje pojazdy na „podwójnym gazie”. Zdarzenia miały miejsce w Wopławkach, w gminie Kętrzyn oraz w Reszlu.

 

Do pierwszego z nich doszło w ubiegły piątek (7 czerwca) w Wopławkach. Około godziny dziewiętnastej policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego Mitsubishi. W trakcie kontroli okazało się, że siedzący za kierownicą pojazdu 53-letni mieszkaniec gminy Kętrzyn był nietrzeźwy.

– Mężczyzna miał przeszło pół promila alkoholu w organizmie. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem – poinformowała st. sierż. Anna Baluta, p.o. rzecznika prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie.

Dzień później w Reszlu zatrzymano pijanego rowerzystę. Około godziny szesnastej oficer dyżurny kętrzyńskiej komendy policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o kierującym rowerem, który jest pijany.

– Informacje przekazały 9-letnie dzieci, które powiadomiły, że 59-latek, jadąc rowerem po chodniku przy ul. Dąbrowskiego w Reszlu, w pewnym momencie wywrócił się – dodaje Anna Baluta.

Mężczyzna z urazem głowy trafił do Szpitala Powiatowego w Kętrzynie, gdzie został poddany badaniu na stan trzeźwości. Miał w organizmie ponad trzy (!) promile alkoholu. red

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Podobne artykuły
  • kto tam nie wypije
  • Dodano 10 czerwca 2019

  co to szkodzi

  Odpowiedz
  • rover
  • Dodano 10 czerwca 2019

  ciekawe jak na rowerze można być na „podwójnym gazie”? gdzie ten pierwszy gaz?
  zaraz prawo jazdy za każde na rowerze? przecież to niezgodne z obecnym prawem?

  Odpowiedz
  • 9 lat dzieci i durne
  • Dodano 10 czerwca 2019

  kto ich chowa te małe synki sk…..nki ? na kablarzy ? jak dorośnie kim będzie ,może i ci rodzice tacy ormowcy z piekła rodem ,słowem już teraz są dzieci śmieci

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *