Medale i wysokie miejsce Orłów z Karolewa

Medale i wysokie miejsce Orłów z Karolewa

Udany start w zawodach o Puchar Polski Kadetów zaliczyli „wolniacy” z Orła Karolewo. W ubiegły weekend, w turnieju, który odbył się w Siedlcach, zajęli drużynowo szóste miejsce oraz zdobyli dwa medale indywidualnie. W tym ten najważniejszy!

W składzie: Maciej Szmyd, Kacper Koczergo, Szymon Ptak i Filip Gierko zespół Orła rywalizował z 67 innymi drużynami z całej Polski. Zapaśnicy z Karolewa potwierdzili wysoki poziom swoich umiejętności, zdobywając indywidualnie pierwsze, trzecie, dziesiąte, oraz dwudzieste drugie miejsce. Filip Gierko stoczył dwie zacięte walki w kategorii wagowej do 92 kg. Niestety, musiał uznać wyższość swoich rywali.

– Filip to młody, ambitny, dobrze rokujący na przyszłość zapaśnik, który dopiero wkracza na areny ogólnopolskie – relacjonuje Łukasz Szmyd, trener zapaśników Orła.

Z kolei Szymon Ptak stoczył cztery pojedynki w kategorii wagowej do 80 kg, zajmując ostatecznie 10 miejsce.

– Szymon zwyciężył dwa pojedynki i nieznacznie uległ w dwóch walkach. Należy dodać, że zawodnik nasz walczył z dużą niedowagą, około 7kg, co zaważyło na wyniku – dodaje Łukasz Szmyd

Trzeci z „Orłów”, Kacper Koczergo, startował w kategorii wagowej do 60 kg. To jedna z najliczniejszych kategorii wagowych w turnieju, w której rywalizowało 43 zawodników. Kacper stoczył aż osiem pojedynków, z których siedmiokrotnie wychodził zwycięsko, a przegrał nieznacznie tylko jeden pojedynek i w efekcie zdobył brązowy medal.

– Należy dodać, że po drodze do medalu pokonał dwóch medalistów Mistrzostw Polski. Kacper w ostatnim czasie zrobił duży postęp, o czym świadczy styl walki, oraz zajęte miejsce – zaznacza trener.

Złoty medal zdobył Maciej Szmyd, który razem z 29 innymi zawodnikami startował w kategorii wagowej do 65kg. W zawodach Maciej stoczył pięć pojedynków, wygrywając wszystkie przed czasem! W finale zawodów o Puchar Polski, karolewski „Orzeł” pokonał przez przewagę techniczną zawodnika pochodzenia rosyjskiego, Zelmkhana Mutsukhaeva.

– Puchar Polski to jeden z najważniejszych turniejów w kraju w tej kategorii wiekowej, który jest jednocześnie eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Do Siedlec zjechali się wszyscy najlepsi zawodnicy z całej Polski. Wyniki naszych medalistów świadczą, iż Kacper i Maciej to czołowi zawodnicy w kraju. Obaj również należą do kadry narodowej Polski – podsumowuje udział w zawodach Łukasz Szmyd. rm

Zdjęcie: Orły w komplecie. W środku trener Edward Szypulski. Fot. gminaketrzyn.pl

Podobne artykuły
1
    • Zbyszek
    • Dodano 23 lutego 2021

    W wojsku w moim plutonie był kolega zapaśnik bardzo miły i niespotykanie spokojny człowiek,ale jeden taki który mial brata oficera ciagle fikal do niego i to jest niewyobrażalne tchurzostwo.

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *