LGD Barcja – szansa dla każdego

LGD Barcja – szansa dla każdego

Lokalna Grupa Działania Barcja jest stowarzyszeniem działającym na rzecz rozwoju obszarów wiejskich z terenu gmin: Barciany, Kętrzyn, Korsze, Reszel oraz Sępopol. Aktywizuje mieszkańców regionu poprzez wdrażanie różnego rodzaju szkoleń oraz pomoc w pozyskaniu funduszy na realizację pomysłów. O działalności i możliwościach opowiada kierownik biura LGD, Damian Niski, z którym rozmawiała Judyta Łepkowska.

Z jakimi trudnościami musicie się zmierzyć?

Dotąd problemem był brak dokumentacji, ale ona, na szczęście, się pojawiła. Mam nadzieję, że niedługo zostanie ogłoszone rozporządzenie, które określa warunki skorzystania z pomocy.

Aktualnie największą przeszkodą jest czas. Pierwszy nabór chcielibyśmy ogłosić jak najwcześniej – żeby mieszkańcy mogli jak najszybciej skorzystać ze środków. Jesteśmy zobowiązani do zrealizowania całej strategii i z tego będziemy rozliczani. Im wcześniej zaczniemy to wdrażać, tym większe powodzenie operacji. Teraz czekamy na instrukcję do biznesplanu. To bardzo ważny element, ponieważ brak instrukcji opóźniłby składanie wniosków – pojawiłoby się za dużo wątpliwości wnioskodawców.

Jak docieracie do mieszkańców gmin należących LGD Barcja? Mieszkańcy sami się do Was zgłaszają, czy musicie się reklamować?

Każdego roku staramy się bywać na dożynkach gminnych. W tym roku jednak byliśmy tylko na jednej lokalnej imprezie, ponieważ późno podpisaliśmy umowę i nie zdążyliśmy przygotować materiałów promocyjnych. Informacje o naborach ogłaszamy w lokalnej prasie. Pojawiają się również plakaty. Sporo wiadomości można uzyskać w Internecie – na stronie LGD, na naszym profilu facebookowym.

Pełny zapis rozmowy w czwartkowym wydaniu gazety: LOGO_RGB

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *