Labirynt, czyli chwila na rachunek sumienia

Labirynt, czyli chwila na rachunek sumienia

Do piątku, 23 sierpnia, w Barcianach można przemierzyć nietypowy labirynt. To multimedialna podróż, której celem – jak twierdzą organizatorzy wydarzenia – jest wywołanie u ludzi przeżyć duchowych.

 

Na czym polega podróż labiryntem?

– Uczestnik wchodzi w labirynt. Prowadzi go lektor przez różne pokoje. Chodzi tutaj o to, żeby każdy pokój był przeżyciem duchowym dla uczestnika – tłumaczy Wojciech Trybek, pastor kościoła zielonoświątkowego z Giżycka.

Jak dodaje pastor, labirynt nie jest wymysłem amerykańskim. Powstał we Wrocławiu, skąd został przywieziony do Giżycka. Składa się z ośmiu komputerów i urządzeń dźwiękowych oraz różnych akcesoriów. W pierwszym dniu uruchomienia labiryntu w Barcianach, odwiedziła go m.in. Marta Kamińska, wójt gminy Barciany.

– To takie rekolekcje. 45 minut na zatrzymanie się, na zastanowienie się nad sobą, tym co nas otacza, tym co nas w życiu spotkało, tym co złego czy dobrego zrobiliśmy w życiu. Chwila na rachunek sumienia – dzieli się wrażeniami Marta Kamińska. – Szczególnie pokój nr 6 dał mi dużo emocji i dużo do myślenia. Cóż, poryczałam się…

Wójt gminy Barciany dodaje, że warto było skorzystać z wizyty w labiryncie i poleca to przeżycie wszystkim.

– Każda osoba wychodząca z labiryntu jest zadowolona – zaznacza Wojciech Trybek.

Labirynt znajduje się w budynku Szkoły Podstawowej w Barcianach. Skorzystać z niego można w godzinach 12-19. Wstęp jest bezpłatny, jednak ze względu na „specyficzny charakter przedstawienia” (wejście co 10 minut) organizatorzy proszą o rezerwację telefoniczną pod numerem 514 020 667. rm

 

Podobne artykuły
26Komentarz
  • Barcianiak
  • Dodano 21 sierpnia 2019

  Jak w tej bajce o żabie: „i piękna i mądra”.

  Odpowiedz
   • Propaganda zielonoświątkowców?
   • Dodano 23 sierpnia 2019

   Jak podała Polska Agencja Prasowa, Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, kardynał Walter Kasper, przyznał w wywiadzie że Kościoły zielonoświątkowe prowadząa „agresywny prozelityzm”. Dodał, że jednym z największych wyzwań dla Kościoła rzymskokatolickiego są Kościoły zielonoświątkowe oraz ich gwałtowny rozwój.

   Podstawowe problemy – w przekonaniu kardynała – nie występują w stosunkach z historycznymi Kościołami protestanckimi, lecz odnoszą się do starych lub nowych sekt, zwłaszcza charyzmatycznych i ewangelicznych ruchów zielonoświątkowych.

   – „Agresywny prozelityzm i uwodzenie ludzi, uprawiane przez te grupy, sprawiają, że Kościół katolicki, jak to się dzieje w innych historycznych Kościołach, widzi, jak zastępy jego wiernych coraz bardziej topnieją” – powiedział kard. Kasper. Zaznaczył, że instrumenty, jakimi posługują się te grupy, ich cele nie wywodzą się z chrześcijaństwa ani nie mają także chrześcijańskiego charakteru.

   Odpowiedz
  • Społecznicy z B. łaski
  • Dodano 21 sierpnia 2019

  Nie jestem polonistą ale po imieniu i nazwisku czy trzeba było użyć przecinka,który bardzo długo się czyta i on sam pozostaje pomiedzy członami użytych wyrazów jako znak najważniejszy.

  Odpowiedz
   • Jest dobrze a będzie jeszcze śmieszniej,
   • Dodano 22 sierpnia 2019

   Pytanie czy Gruby Kazek już coś wychodził. Tak przecież się stara. Podobno Myrko już coś sobie wydeptał.

   Odpowiedz
    • Barcianiak
    • Dodano 22 sierpnia 2019

    Śmieszniej już być nie może. Chyba.

    Odpowiedz
    • Jest bardzo dobrze
    • Dodano 22 sierpnia 2019

    Do Jak dobrze a będzie jeszcze śmieszniej – Po pierwsze – styl pisania i tak zdradza, kim jesteś; po drugie – właśnie z takim pracownikiem, jak ty, Pani Wójt powinna zrobić porządek – pisania komentarzy w pracy, chyba nie ma w zakresie twoich obowiązków; po trzecie – gdyby dane ci było mieć tyle honoru, ile ma wspomniany przez ciebie pan, tobyś na tym forum nie udzielała się; po czwarte i po setne – rzeczywiście śmiesznie jest czytać twoje komentarze, tylko pamiętaj, że w sieci nie ma ludzi anonimowych.

    Odpowiedz
     • Jest dobrze a będzie jeszcze śmieszniej.
     • Dodano 22 sierpnia 2019

     Przecie mówię, że jest bardzo dobrze a będzie jeszcze śmieszniej. Cóż na to poradzić, że pani Kamińska sama tak się ośmiesza. Jak ja odejdę to kto tam zostanie? Myrko? Gruby Kazek?. Cała ekipa Kamińskiej to gabinet osobliwości. A więc jest dobrze a będzie jeszcze śmieszniej chociaż trudno sobie wyobrazić, żeby jeszcze śmieszniej.

     Odpowiedz
      • Kętrzyniak
      • Dodano 22 sierpnia 2019

      A cóż takiego ta Kaminska robi że jest tak śmiesznie? Bo też bym się pośmiał jak jest z czego.

      • Felek
      • Dodano 23 sierpnia 2019

      Tak , lepsza była ekipa śmierdzącego Ryśka: tłusty Paweł, sucha Iwonka, zaślimaczały Franuś, Kupa i ten stary dureń z Drogosz

    • wywalić na zbity pysk
    • Dodano 22 sierpnia 2019

    mierna bierna i niewierna. Pani Wójt, co Pani na to?

    Odpowiedz
     • Pan M
     • Dodano 22 sierpnia 2019

     Czy wam się już nie popier.. liło w łepetynach czasem z tą wiernością? Praca w administracji publicznej to nie prywatny folwark. Ja rozumiem że kumoterstwo, nepotyzm i protekcja powoli stają się normą, ale formalnie jest to ciągle patologia, patologia powszechna w polskiej (zwłaszcza prowincjonalnej) samorządności, patologia z którą trzeba walczyć, a nie stosować jako wzorzec.

     Odpowiedz
      • dorota
      • Dodano 22 sierpnia 2019

      kim ty jesteś człowieku? jesteś aż tak zdesperowany, że wypisujesz te swoje wypociny i gorzkie żale pod każdym artykułem? jesteś tchórzem, bo masz dużo do powiedzenia a nie potrafisz się przedstawić . Żenada! nas ludzi z zewnątrz nie interesują twoje problemy z samym sobą, może wizyta u specjalisty pomoże?

      • Pan M
      • Dodano 22 sierpnia 2019

      Ale ja nie mam problemów ze sobą. To Szanowna Pani najwyraźniej nie może przeboleć nazywania pewnych rzeczy po imieniu. Dlaczego – skoro jest Pani osobą z zewnątrz, moje słowa krytyki przecież Pani nie dotyczą. No chyba że jednak nie jest Pani z zewnątrz, a powyższy komentarz ma charakter odrabianej pańszczyzny.

      • Czytelnik
      • Dodano 22 sierpnia 2019

      Pan M jest z to z zewnątrz i nasze ketrzynskie sprawy teraz mało go obchodza przestawil sie na krytykanta bo sam sobie wybaczyć nie potrafi ze nie zauwazyl prostych symptomów gdy Niedxiolka pozwolil przygarnąć Rypine do komunikacji. Pompujac Rypine do wyborów to było dla niego ważne i odrabial wtedy obiecana mu panszyzne. Większość ketrzynian nie wierzylo w jakiekolwiek możliwości tego kandydata mimo ze ten otoczył się ludźmi ktorzy z jakiegoś powodu wierzyli ze ten podoła takiemu wyzwaniu. Ja od początku śmiałem się z tych felietonów.

      • Pan M
      • Dodano 22 sierpnia 2019

      To już na cztery baty mnie bierzecie, czy dzisiaj masz panie czytelnik po prostu drugą zmianę do odrobienia na portalu? Nieważne. Ad Rem. Otóż przypuszczam, że kętrzyńskie sprawy bardziej interesują i absorbują mnie, niż niejedną z osób przy władzy zdobytej w moim odczuciu przede wszystkim dla władzy, a już na pewno – gdy miarą zaangażowania będzie wniesiony wkład o wymiernej wartości. Nie uważam też, ażeby Niedziółka przygarnął Rypinę do pracy w starostwie. Moim zdaniem był to ruch w kierunku pacyfikacji jego niezależności, którą pomogłem mu budować. Jeśli dobrze pamiętam, Rypina dostał stołek po jednym z mocniejszych felietonów – według czytelnika zapewne słabym i śmiesznym, tak słabym i śmiesznym że aż dyskutowanym publicznie przez dwóch Redaktorów opiniotwórczych gazet w Kętrzynie i Redaktor prowadzącą publicystykę w KTK, oraz -w moim przekonaniu- rodzącym tę propozycję. Niestety Rypina ze swoim niepohamowanym apetytem na splendory i stanowiska połknął haczyk i długo trzeba go było z tego czyścić. Sam mi przyznał, że teraz będzie trudniej odbudować jego pozycję. Pod kolejnym felietonem był już hejt że Rypina nie jest pozaukładowy, że stołek w starostwie, bla, bla, bla – pisał chyba nawet jakiś czytelnik (ty?). No ale Rypina jednak się uwiarygodnił. Przewalił Prokopa, zmontował ludzi we właściwym czasie, a po odwołaniu Niedziółki nawet pięknie od niego się odciął, wyciągając mu z własnej inicjatywy temat xero – czym aż mnie zaskoczył. Zatem w żadnym wypadku nie można mówić że Rypina od zawsze był z Niedziółką. Był z Niedziółką ale w relacji bliskiej otwartemu konfliktowi, podsycanemu przez różnej maści przypuszczalnych pridupników wyzywających go na tym portalu od szczurów i zdrajców. Jeśli chodzi o preferencje wyborców, to dla ścisłości najwięcej głosów otrzymał w pierwszej turze Hećman. Rypina otrzymał jednak te 20% co uważam że jest sukcesem zwłaszcza przy jego postawie – czyli szkolnych błędach lub świadomym graniu na swoją przegraną (jeśli ugadali się z Niedziółką -to przypuszczam że na krótko przed wyborami ). Tak czy inaczej te 20% Wyborców, ma dziś prawo czuć się oszukanymi. Z tym co nazwałeś moją pańszczyzną – również nie trafiłeś. Otóż: Rypina miał mnie spłacić w razie przegranej i ułożenia się z Niedziółką o czym zaczął przebąkiwać na krótko przed wyborami, a nie w razie wygranej. Bo gra toczyła się o idee, a nie stołki, a zabezpieczenie miało powstrzymać Rypinę przed kolejnym z jego strony pójściem „za stołkiem”.

      • Pan M
      • Dodano 22 sierpnia 2019

      I na dobranoc kwestia którą przeoczyłem w poprzedniej odpowiedzi. Przestawienie się jak pan to określiłeś z lansowania Rypiny-na jego krytykę, jest tylko pozornym wrażeniem zmiany, bowiem to nie ja zmieniłem poglądy, ale Rypina front.

  • Mołtajny
  • Dodano 21 sierpnia 2019

  Kamińska już nie ma co robi?

  Odpowiedz
   • Mołtajny 2
   • Dodano 21 sierpnia 2019

   A Ty? Rozumiem, że lista obecności pod sklepem już podpisana i teraz próbujesz jako inkognito dokopać Pani Wójt. Nie jesteś anonimowy. Wszyscy wiemy kim jesteś…

   Odpowiedz
    • xyz
    • Dodano 22 sierpnia 2019

    No i co z tego?

    Odpowiedz
  • Pan M
  • Dodano 22 sierpnia 2019

  Nie mogę zrozumieć skąd bierze się ten wschodni model społeczny współrealizowany przez pridupników władzy, oparty na szantażu i uprzywilejowanej pozycji. Przeglądając to forum mam wrażenie, że ten schemat obowiązuje w każdym najmniejszym zadupiu regionu: uważaj bo wiemy kim jesteś, więc możemy ciebie załatwić (w myśl zasady prywatnego folwarku: „chcesz pracować – nie podskakuj, morda w kubeł i potakuj”…) Przyzwolenie dla kumoterstwa które jeśli dobrze zrozumiałem ogłosił Niedziółka (zaufani ludzie) to oczywiście kolejna patologia polskiej samorządności, ale to już odrębny temat.

  Odpowiedz
   • Społecznicy z B. łaski
   • Dodano 22 sierpnia 2019

   No to mamy wzajemność PiSu dla Pana Niedziółki i wice-versa – Zaufani aż do granic wschodnich ale,ale Barciany chcą przeskoczyć jeszcze tą granicę o krok dalej dla ludzkości.

   Odpowiedz
    • Do powyżej
    • Dodano 22 sierpnia 2019

    Wzajemność? Chyba raczej wasalizm?

    Odpowiedz
  • Adam
  • Dodano 23 sierpnia 2019

  Ten Rypina a kim on jest?
  Tyle narobił zamieszania a teraz siedzi cicho a Prokop sie śmieje!

  Odpowiedz
   • Do powyżej
   • Dodano 23 sierpnia 2019

   No właśnie nie narobił. Mógł narobić, ale się ułożył z Niedziółką. Gdyby chciał, to mógłby i teraz wyprowadzić swoich ludzi z tej koalicji i wyeliminować Niedziółkę. Ale po co. Jemu jest dobrze.

   Odpowiedz
    • zbyszek
    • Dodano 23 sierpnia 2019

    Pewnie,że dobrze naobiecali,naobiecali i teraz z tego skorzystali. 🙂

    Odpowiedz
     • Oczywiście
     • Dodano 23 sierpnia 2019

     Tylko obiecywali co innego.

     Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *