Książka o Wilczym Szańcu z tekstami Mariusza Kwiatkowskiego już w sprzedaży

Książka o Wilczym Szańcu z tekstami Mariusza Kwiatkowskiego już w sprzedaży

To będzie hit sezonu 2018! Tak zupełnie nową pozycję książkową, dotyczącą Wilczego Szańca, oceniają ci, którzy zdążyli już się z nią zapoznać. Publikacja skierowana jest przede wszystkim do turystów, ale w swojej biblioteczce powinien mieć ją każdy, kogo choć trochę interesuje historia naszego regionu.

 

„Wilcze tajemnice. Nieznane historie z Wilczego Szańca i okolic” to pozycja, z którą musi się zapoznać każdy szanujący się miłośnik historii. To zbiór piętnastu niezwykle interesujących historii, związanych z byłą kwaterą Adolfa Hitlera i jej najbliższymi okolicami. Autorem tekstów jest Mariusz Kwiatkowski. Znany w środowisku pasjonat historii, w barwny, a przede wszystkim przystępny sposób, opisał wydarzenia z okresu II wojny światowej.

Teksty spisane są w języku polskim oraz języku niemieckim. Książka zawiera plan zwiedzania Wilczego Szańca oraz kod QR do interaktywnego przewodnika po kwaterze. Książkę można kupić w sklepie z pamiątkami na terenie Wilczego Szańca. Można ją nabyć samą lub z gadżetem w postaci stylizowanego na karabinowy pocisk, grawerowanego breloka. W obu wersjach stanowi lnie lada atrakcję, nie tylko dla turystów odwiedzających była kwaterę wodza III Rzeszy.

rm

 

Fragmenty tekstów

– Zarówno Himmler jak i Hitler mogli uwierzyć, że rozmieszczenie budowli w lesie koło Kętrzyna, będące kopią tybetańskiego klasztoru, nada temu miejscu ochronną – cudotwórczą moc. Wszak w kwestiach paranormalnych dawali wiarę bardziej powikłanym teoriom.

– Latem 1946 roku w Gierłoży ukrywał się ścigany przez komunistów oddział majora „Łupaszki”. Kętrzyński Urząd Bezpieczeństwa Publicznego nie zdołał zdekonspirować partyzantów, za to bez trudu zrobili to… warszawscy turyści.

– W mieście pojawiały się chociażby sekretarki Hitlera, przywożone autami, a od 1944 roku korzystające ze specjalnej komunikacji autobusowej dla pracowników i żołnierzy „Wilczego Szańca”. Jeden z popularniejszych przystanków tej linii znajdował się przy dawnej Angerburgerstraβe, koło browaru.

 

Zdjęcie główne: Autorem tekstów do „Wilczych tajemnic” jest Mariusz Kwiatkowski. Fot. Archiwum prywatne/Redakcja

Podobne artykuły
7Komentarz
  • zbyszek
  • Dodano 16 maja 2018

  900 dni i nocy siedzieć w tym gnieżdie jak wszystko na frontach sie waliło,co za pomysł ?!

  Odpowiedz
  • Hans Grosschek
  • Dodano 16 maja 2018

  Warto taka linię odtworzyc. W miejsce browaru wybudowac hale z atrakcjami medialnymi a’la Wilczy Szaniec i wozić turystów na bunkry. po co oni tu przyjeżdżają? zeby zobaczyć bunkry a Rastenburg nie potrafi tego wykorzystać.

  Odpowiedz
  • Adam
  • Dodano 17 maja 2018

  Super Panie Mariuszu. Jest Pan świetnym fachowcem w temacie Wilczego Szańca i ogólnie temacie wojny. Czytałem tą książeczkę i szczerze gratuluję.

  Odpowiedz
  • zbyszek
  • Dodano 1 czerwca 2018

  Komary i muchy końskie czuwają !

  Odpowiedz
  • kolarz
  • Dodano 10 lipca 2018

  Zbliża się 22 lipca data 74 rocznicy wybuchu w baraku naczelnego wodza.

  Odpowiedz
  • agnieszka kowalska
  • Dodano 2 sierpnia 2018

  gdzie mogę kupić tę książkę??? co to za wydawnictwo ??? nigdzie nie mogę jej znaleźć

  Odpowiedz
   • M
   • Dodano 3 sierpnia 2018

   Wilczy Szaniec, księgarnie w Kętrzynie, Allegro

   Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *