KRUS promuje ochronę zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym – konkursy z nagrodami

KRUS promuje ochronę zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym – konkursy z nagrodami

Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kętrzynie zaprasza rolników z obszaru powiatu kętrzyńskiego oraz gminy Kolno w powiecie olsztyńskim do wzięcia udziału w 15. Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Głównymi organizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Państwowa Inspekcja Pracy. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

 

Głównym celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Poprzez aktywność tego typu popularyzujemy zasady dbania o własne zdrowie i działamy na rzecz zmniejszenia wypadków w rolnictwie. Uczestnikami plebiscytu mogą być gospodarstwa, których właścicielami są osoby pełnoletnie prowadzące produkcyjną działalność rolniczą oraz podlegają ubezpieczeniu w KRUS. Właściciele gospodarstw biorących udział w konkursie mają niepowtarzalną szansę na zaprezentowanie własnych osiągnięć zawodowych i zdobycie cennych nagród. Wypełnione formularze zgłoszeniowe należy składać do PT KRUS w Kętrzynie, ul. Sikorskiego 45, do 31 marca 2017 roku. Szczegółowe zasady oraz regulamin znajdują się na stronie www.krus.gov.pl.

Nie zapominamy o najmłodszych. Nauczycieli oraz wychowawców ze szkół podstawowych prosimy o uczestnictwo w 7. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci. Edukacja poprzez zabawę, to najlepsza metoda kształtowania odpowiednich postaw na przyszłość. Tegoroczna edycja naszego konkursu została ogłoszona pod hasłem: Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa! Już teraz indywidualnie poinformowaliśmy placówki oświatowe z terenów wiejskich o założeniach i zasadach naszej akcji. Liczymy na szerokie zainteresowanie inicjatywami podejmowanymi przez KRUS. Szczegółowych informacji na temat wszystkich naszych przedsięwzięć udzielamy w placówce lub pod numerem tel. (89) 755-44-12

dr Michał Kochanowski, kierownik PT KRUS w Kętrzynie

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *