Korsze piłkarskim samorządem roku? Wszystko w rękach głosujących

Korsze piłkarskim samorządem roku? Wszystko w rękach głosujących

Gmina Korsze znalazła się wśród nominowanych do Piłkarskiej Gali 2020, organizowanej przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. W kategorii Samorząd Roku, Korsze rywalizują z 11 innymi samorządami z naszego województwa.

– Gmina Korsze to ostoja IV-ligowego MKS-u Korsze. Od lat zapewnia infrastrukturę i niezbędne finanse, co umożliwia rywalizację w najwyższej lidze naszego województwa – czytamy w uzasadnieniu nominacji.

Oprócz Korsz, w grupie nominowanych znalazły się: Gmina Biała Piska, Gmina Biskupiec, Miasto Elbląg, Gmina Ostróda, Miasto Lidzbark Warmiński, Gmina Miłomłyn, Powiat Elbląski, Gmina Lubawa, Gmina Iława, Miasto Szczytno i Gmina Elbląg.
– Mam nadzieję, że w końcu Gmina Korsze, a co za tym idzie burmistrz Ryszard Ostrowski, powiem wprost – wygra! Od 2006 roku, kiedy to pan Ryszard został burmistrzem, nasz klub, Miejski Klub Sportowy w Korszach, odnosił największe sukcesy (trzy awanse, puchar wojewódzki, wicemistrzostwo III ligi!). A to wszystko swoimi chłopakami, a przecież Korsze to malutka miejscowość) – komentuje nominację Gminy Korsze Krzysztof Piwiszkis, jeden z najbardziej doświadczonych zawodników MKS-u i trener korszeńskiej młodzieży. – Gmina Korsze jest jedynym sponsorem klubu, ale oprócz wsparcia finansowego również, a może przede wszystkim, daje pracę naszym zawodnikom, dzięki czemu staliśmy się wzorem dla wielu klubów i miejscowość. Pan burmistrz, pomimo wielu sprzeciwów, postawił na swoim i w naszym mieście mamy również piękną halę widowiskowo sportową czy Orlika. Jak widać, w małej miejscowości, dzięki wsparciu Gminy, można również stworzyć „fajną” drużynę, która jest wizytówką miasta – dodaje Krzysztof Piwiszkis.

Głosowanie w Piłkarskiej Gali 2020 odbywa się facebookowym profilu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Głosuje się poprzez kliknięcie „lubię to” pod zdjęciem jednej z nominowanych gmin. Swoje typy można zgłaszać do 19 stycznia, do godziny 12.00. rm

Zdjęcie: Od 2006 roku zawodnicy MKS Korsze trzykrotnie świętowali awanse, zdobycie pucharu wojewódzkiego oraz wicemistrzostwo III ligi! Fot. Archiwum TK

Podobne artykuły
2  
  • MKS fan
  • Dodano 23 grudnia 2020

  Jeszcze nie tak dawno Pan Piwiszkis mówił, że to Wipasz jest jedynym sponsorem MKS-u i tylko dzięki tej firmie piłka w Korszach istnieje, a pomocy od Burmistrza jak nie bylo tak i nie ma. Teraz zdanie zmienił ale do tego mozna już się przyzwyczaić, ponieważ ten Pan bardzo często zdanie zmienia i zawsze stara się być po tej stronie barykady po której czuje korzyść materialną.

  Odpowiedz
   • m
   • Dodano 14 stycznia 2021

   Potwierdzam

   Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *