Komórkomania na ratunek życia

Komórkomania na ratunek życia

Uczniowie klasy 1d I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego, w ramach dnia profilaktyki zdrowia, przeprowadzają akcję „Komórkomania”. To nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni, ale tych, które nosi się w swoim ciele.

 

Projekt „Komórkomania” skierowany jest do uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Celem akcji jest przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny dawca szpiku kostnego osobom, które podejmą świadomą decyzję o takiej rejestracji. W najbliższą środę, 20 czerwca, w godzinach 9-12, w sali nr 7 I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie będzie można zarejestrować się do bazy dawców szpiku kostnego.

– Zapraszamy wszystkich chętnych, pełnoletnich, do rejestracji w bazie fundacji DKMS – zachęcają organizatorzy akcji.

Uczniowie pomogą wypełnić formularz i pobrać próbkę śliny. Wystarczy pięć minut, a nasz kod genetyczny zostanie zarejestrowany w ogólnoświatowej bazie i możemy uratować komuś życie!

red

 

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *