Zamknij

Kolejny sukces kętrzyńskiego sportowca!

18:04, 14.10.2020 Aktualizacja: 18:04, 14.10.2020
Skomentuj

Po sierpniowym sukcesie w triathlonowych mistrzostwach w Białymstoku, mamy kolejny sukces Piotra Witkowskiego. Tym razem kętrzynianin zdobył brązowy medal w mistrzostwach Polski w duathlonie, które odbyły się minionej niedzieli w Rumii.

Mistrzostw Polski w duathlonie na dystansie sprinterskim zorganizowano w Rumii po raz czwarty. Uczestnicy zawodów mieli do pokonania kolejno: 5 km biegu, 20 km jazdy rowerem oraz 2,5 km biegu. Zawodnicy zmierzyli się o tytuły Mistrzów Polski we wszystkich kategoriach wiekowych, obejmujących sport wyczynowy, młodzieżowy oraz amatorów w grupach wiekowych co 5 lat. Impreza kończąca sezon zmagań w tej dyscyplinie sportu zgromadziła najlepszych zawodników z całej Polski i odbyła się w reżimie sanitarnym, co znalazło potwierdzenie w formule "rolling startu" oraz zachowaniu niezbędnych zasad bezpieczeństwa, przewidzianych dla zawodów sportowych. Do rywalizacji w tej imprezie stanął m.in. Piotr Witkowski, wykładowca w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie. Major Piotr Witkowski wywalczył brązowy medal w kategorii M-40, z czasem łącznym 59 minut i 4 sekundy. red