Kolejne zmiany organizacji ruchu wokół kętrzyńskiego jeziorka

Kolejne zmiany organizacji ruchu wokół kętrzyńskiego jeziorka

Trwają prace związane z remontem ulic i przebudową sieci kanalizacji deszczowej wokół kętrzyńskiego jeziorka. W związku z realizowaną inwestycją, od 29 lipca wprowadzony zostanie drugi etap czasowej organizacji ruchu.

Jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kętrzyn, zmiany będą polegałyna otwarciu zamkniętego odcinka ulicy Asnyka, otwarciu zamkniętego odcinka ulicy Kościuszki – od skrzyżowania z ulicą Asnyka do skrzyżowania z ulicą Kaszubską, zamknięciu odcinka ulicy Kościuszki – od skrzyżowania z ul. Kaszubską (włącznie ze skrzyżowaniem) do skrzyżowania z ul. Rybną z zamknięciem połówki skrzyżowania Kościuszki-Rybna. Pozostała tymczasowa organizacja ruchu pozostaje bez zmian. W okresie obowiązywania czasowej organizacji ruchu, dopuszczony zostanie jedynie ruch pieszy w obrębie istniejących chodników, z zastosowaniem ruchu pieszego jednostronnego.

Inwestycja realizowana jest w ramach zadania „Przebudowa sieci kanalizacji deszczowej oraz remont ulic Szpitalnej, Kajki, Kościuszki i Asnyka, w ramach zadania inwestycyjnego Ochrona i zrównoważone wykorzystywanie wodnych obiektów rekreacyjnych w miastach przygranicznych w Kętrzynie i Kaliningradzie”, współfinansowanego ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Rosja 2014-2020. Zakres prac obejmuje roboty instalacyjno-sanitarne związane z przebudową kanalizacji deszczowej oraz prace drogowe. Nowy system kanalizacji będzie skutecznie odprowadzał nadmiar wód do rurociągu pod drogą. Wody opadowe i roztopowe z odwadnianego terenu zostaną podczyszczone do parametrów zgodnych z polskim prawem. Koszt wykonanych prac wynosi ponad 3,6 miliona złotych. red

Fot. Robert Majchrzak

Podobne artykuły
6  
  • zbyszek
  • Dodano 27 lipca 2021

  Myślę,że ciąg pieszo-rowerowy będzie musiał być po tych wszystkich pracach poprawiony
  na nowo,ale warto dołożyć trochę grosza bo w sumie to jedno jedyne miejsce spacerowo
  rowerowe godne polecenia.Gdyby tak ciąg rowerowy-hulajnogowy ! dostał asfalcik byloby
  super.

  Odpowiedz
   • NKE
   • Dodano 27 lipca 2021

   Nie dosyć że pognieciony to brudny od oleju i smarów. W ogole wokół jeziorka podczas kilkoletniego odśnieżania zimowego ciągnikiem cały chodnik jest z koleinami. Komunalnik niszczy chodniki swoim źle dobranym sprzętem.

   Odpowiedz
  • Abc
  • Dodano 28 lipca 2021

  600 metrów inwestycji a remont się ciągnie w nieskończoność. Dobrze że ta władza nie dostała kasy na Górna i Ogrodową bo te firmy z Giżycka nie wyrobiły by się do 2030 a my byśmy mieli Armagedon.

  Odpowiedz
   • Mieszkaniec miasta
   • Dodano 28 lipca 2021

   Oj,wy chyba już w głowach macie armagedon,bo my nie!

   Odpowiedz
  • Ormo
  • Dodano 28 lipca 2021

  Tak to jest jak firma z Giżycka przyjeżdża do pracy na 10 a kończą o 14. Coś na wzór naszej władzy.

  Odpowiedz
   • zbyszek
   • Dodano 28 lipca 2021

   Wiem,że u Pana Hećmana firmy musiały w słońce czy to w deszcz dawać ile wlezie i kto to
   docenił. Szanuję wybór firmy,która robi roboty bardzo przemyślanie i operuje sprzętem,który
   zastępuje pracę 100 osób ze szpadlami.

   Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *