Dwanaście osób zatrzymanych, siedem w areszcie! Kolejna udana akcja mundurowych z Kętrzyna

Dwanaście osób zatrzymanych, siedem w areszcie! Kolejna udana akcja mundurowych z Kętrzyna

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP i KAS, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się nabywaniem i sprzedażą papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymano dwanaście osób, siedem zostało tymczasowo aresztowanych.

 

Śledztwo w tej sprawie było prowadzone od 2017 roku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, jednocześnie przez funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej oraz policjantów CBŚP z Bielska-Białej.

– Funkcjonariusze straży granicznej wpadli na trop papierosów sprowadzanych nielegalnie zza wschodniej granicy na teren województwa warmińsko-mazurskiego. W tym samym czasie policjanci CBŚP wykryli, że na terenie województwa śląskiego rozprowadzane są nielegalne papierosy. Szybko okazało się, że obie sprawy łączą się – relacjonuje por. Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Akcja została przeprowadzona jednocześnie na terenie trzech województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i łódzkiego. Mundurowi z W-MOSG zatrzymali czterech członków zorganizowanej grupy przestępczej, w tym jej lidera. W tym samym czasie funkcjonariusze CBŚP zatrzymali na terenie województwa śląskiego osiem osób wraz z drugim przywódcą grupy.

– Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie grupy przemycali papierosy, które następnie trafiały na teren województwa śląskiego, gdzie były sprzedawane indywidualnym odbiorcom – dodaje Mirosława Aleksandrowicz. – Dzięki wspólnym działaniom zabezpieczono łącznie 13,5 mln sztuk papierosów bez obowiązujących znaków akcyzy, o wartości ponad 9 mln złotych. Według funkcjonariuszy podejrzani mogli jednak wprowadzić do obrotu ponad 20 mln sztuk papierosów o szacunkowej wartości ponad 14 mln złotych.

Zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, mającą na celu popełnienie przestępstw związanych z nabywaniem i obrotem wyrobami tytoniowymi, usłyszało dwóch mężczyzn w wieku 43 i 44 lat. Przywódcom grupy grozi do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Siedmiu zatrzymanym, w wieku od 29 do 59 lat, postawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, za co grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Trzech mężczyzn, w wieku 27, 40 i 53 lat, usłyszało z kolei zarzut posiadania i nabywania nielegalnych papierosów. Grozi im do trzech lat więzienia. Na poczet przyszłych kar mundurowi dokonali zajęcia mienia ruchomego w postaci dwóch pojazdów o wartości 115 tysięcy złotych.

red

 

Fot. W-MOSG

Podobne artykuły
5Komentarz
  • Spoko
  • Dodano 7 marca 2018

  Jaka kultura-„proszę otworzyć…”

  Odpowiedz
  • Mazur
  • Dodano 7 marca 2018

  Powinno być tak aby i tej marki papierosy państwo sprowadzało do obrotu skoro ludzie chcą je palić a wtedy możnaby sprzedawać fajki po średniej cenie,ale to nie będzie nigdy realne.To już lepiej wcale nie palić.

  Odpowiedz
  • Piast Kołodziej
  • Dodano 7 marca 2018

  przecież, ci z Bożej łaski funkconariusze działają na szkadę Polaków…bo niby dlaczego Polacy mają palić 3-4 razy droższe papierosy…czy tylko dlatego, żeby ta gangstrerska władzusia miała sobie na pensyki, premie, czy odprawy…?

  Odpowiedz
  • Mazur
  • Dodano 8 marca 2018

  Na YT oglądałem film jak Niemcy i Rosjanie podczas 10 min.przerwy w ataku w Stalingradzie robili wymianę fajek za wodę.

  Odpowiedz
   • Baltazar Gąbka
   • Dodano 8 marca 2018

   A mało to przemytników i innej maści ciemnych charakterów, wstąpiło w struktury WMSG…?

   Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *