Kolejna szansa na naukę w najciekawszych szkołach w Polsce

Kolejna szansa na naukę w najciekawszych szkołach w Polsce

Do 31 marca młodzi ludzie z całej Polski mogą ubiegać się o stypendia przyznawane przez Fundację EFC we współpracy z Fundacją Rodziny Staraków. – To stypendium zmieniło moje życie, pomogło mi rozwinąć skrzydła oraz poznać wielu wspaniałych ludzi – mówi jeden z absolwentów programu.

           

Horyzonty to jeden z najbardziej wszechstronnych programów stypendialnych w Polsce. Oferuje wsparcie dla uczniów z małych miejscowości oraz rodzin o skromnych dochodach, którzy chcą zdobywać wiedzę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Program oferuje pomoc materialną w postaci finansowania kosztów nauki w szkole, mieszkania w bursie, wyżywienia, letnich i zimowych wyjazdów, uczestnictwo w warsztatach. Nad stypendystami w całym kraju czuwają wykwalifikowani koordynatorzy regionalni. Horyzonty to również zobowiązanie ze strony stypendystów do działania na rzecz innych – od wspólnego organizowania projektów społecznych po pomaganie młodszym koleżankom i kolegom. To unikalne doświadczenie, dzięki któremu stypendyści mogą stać się samodzielnymi, odważnymi, świadomymi studentami, obywatelami, pracownikami – po prostu dojrzałymi ludźmi. Absolwenci Horyzontów działają w Stowarzyszeniu Alumni EFC, które wspiera podopiecznych Fundacji i podtrzymuje więzi między stypendystami. Do tej pory w programie wzięło udział ponad 660 uczniów szkół średnich.

Nabór wniosków do Programu jest już otwarty. Zainteresowani uczniowie szkół podstawowych klas 8. mogą zgłaszać się do 31 marca. Aplikowanie jest możliwe wyłącznie poprzez stronę internetową: efc.edu.pl/programy/horyzonty/formularz. Spośród zgłoszeń Rada Programowa Fundacji EFC wybierze 80 stypendystów. Wyniki zostaną ogłoszone w czerwcu. red

 

Fundacja EFC działa na rzecz edukacji w Polsce. Od 2009 roku wspiera wszechstronny rozwój młodzieży, podnosi kompetencje zawodowe pedagogów, wyróżnia działaczy społecznych i publicystów wpływających na kształt współczesnej edukacji. Promuje postawy zaangażowania społecznego i filantropii. Stanowi aktywny, słyszalny głos w debacie na temat jakości uczenia i uczenia się. To jedna z największych fundacji rodzinnych w Polsce. Utworzona przez polskiego biznesmena i filantropa – Andrzeja Czerneckiego – prowadzi programy edukacyjne, między innymi najbardziej kompleksowy program stypendialny dla uczniów szkół średnich w Polsce. Obecnie Fundacja jest zarządzana przez synów fundatora – Andrzeja i Igora Czerneckich.

 

Fot. Agencja Gazeta

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *