Kierując po spożyciu alkoholu spowodował groźny wypadek

Kierując po spożyciu alkoholu spowodował groźny wypadek

Do groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło w Glitajnach, w gminie Korsze. Pijany kierujący Oplem uderzył w drugiego Opla, w którym m.in. podróżowało dziecko. Sprawca wypadku trafił do szpitala.

Interweniujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze z kętrzyńskiej komendy policji ustalili, że kierujący Oplem Astra 26-letni mężczyzna na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas jezdni, gdzie uderzył w prawidłowo jadący inny Opel Astra. W aucie tym podróżowały dwie kobiety i 13-letnia dziewczynka.

– Na szczęście żadna z kobiet oraz dziecko nie doznało obrażeń. 26-latek natomiast, z obrażeniami głowy, został przewieziony do szpitala w Bartoszycach – informuje asp. Ewelina Piaścik, rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie. – Podczas sprawdzania stanu trzeźwości mężczyzny okazało się, że w ogóle nie powinien siedzieć za kierownicą auta. Badanie wykazało 1,6 promila alkoholu w jego organizmie – dodaje policjantka.

Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do piętnastu lat. Kierowca nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. red

Fot. KPP Kętrzyn

Podobne artykuły
2  
  • Tak mało?
  • Dodano 12 października 2020

  Tylko 2 lata?To tyle samo co za kradzież batonika za 2 zł.

  Odpowiedz
  • Zuza
  • Dodano 12 października 2020

  Przynajmniej sprawiedliwie, że pijanemu coś się stało a nie niewinnym osobom.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *