Kętrzyńskie organizacje pozarządowe mogą sięgać po pieniądze

Kętrzyńskie organizacje pozarządowe mogą sięgać po pieniądze

Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna, ogłosił otwarte konkursy ofert na realizację zdań publicznych na rok 2021. Konkursy obejmują zadania w zakresie kultury, sportu a także nauki, edukacji i oświaty.

Jak informuje Karina Pac z Biura Prasowego Urzędu Miasta w Kętrzynie, w nowym roku budżet na realizację zadań jest niższy niż w roku ubiegłym. Środki z obszaru nauki, edukacji, oświaty i wychowania będą przeznaczone w szczególności na organizację konkursów, warsztatów oraz imprez integracyjnych dla dzieci i młodzieży, organizację rodzinnego dnia dziecka oraz działania wspierające rozwój artystyczny dzieci i młodzieży. Kluby oraz stowarzyszenia sportowe mogą ubiegać się o pieniądze z przeznaczeniem m.in. na szkolenia, organizację i uczestnictwo w lokalnych, regionalnych oraz międzynarodowych imprezach sportowych, rekreacyjnych i turystycznych, wspieranie organizacji imprez i widowisk sportowych oraz rekreacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych, czy udział organizacji pozarządowych w przedsięwzięciach promujących miasto.

Organizacje prowadzące działalność pożytku publicznego z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, mogą zaś liczyć na wsparcie finansowe związane m.in. z organizacją wydarzeń kulturalnych wzbogacających ofertę miasta, działalnością na rzecz wzmocnienia roli kultury w budowaniu aktywności społecznej a także wspieraniem inicjatyw tworzących warunki do rozwoju form twórczości artystycznej.

Oferty należy składać do 3 lutego, do godziny 12.00, pocztą tradycyjną lub osobiście na adres: Urząd Miasta Kętrzyn, ul. Wojska Polskiego 11, 11-400 Kętrzyn. Wnioski oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej urzędu oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Kętrzyn. red

Fot. Pexels

Podobne artykuły
6  
  • Taka tradycja
  • Dodano 12 stycznia 2021

  Już słyszałem w telewizji lokalnej,że gro wsparcia na rózne imprezy młodzieży idzie od samych rodziców,tak było i tak będzie.Nie wyobrażam sobie aby ruch narodowy też chciał siegać po
  pieniądze jak i inne działalności tu wymienione przez Panią rzecznik.Owszem miasto tam gdzie
  widzi potrzebę powinno w miarę swoich środków wspierać cenne inicjatywy w mieście,od tego są logiści którzy już z wyprzedzeniem powinni służyć tam gdzie widzą zaangażowanie mieszkańców.Pan dyrektor Domu Kultury wyraził się jasno o tegorocznym budżecie i nie był gołosłowny bo oparł się na konkretnych rachunkach i za to ludzie go polubią,że walczył o nas.

  Odpowiedz
   • gubernator
   • Dodano 12 stycznia 2021

   – ech, Taka tradycja,
   pomyśl sam a nie wyobrażaj wg wzorów propagandowych,
   Ruch Narodowy – Konfederacja – to jest partia polityczna… i wszystko jasne, no.
   Owszem, kętrzyńscy narodowcy, jak nazwa wskazuje lubią bratać się z narodem
   i różne inicjatywy pro publico bono realizują,
   prywatnie, za swoje, od sponsorów z dobrowolnych datków – nie z podatków !
   – nie sięgają po pieniądze!
   A w szerszej skali – w programie mają ograniczenie
   bezgranicznego pompowania budżetów wszelkich
   a potem wymyślania przez urzędników na co by tu wydać, komu dać, komu nie…

   Popatrz, jakie to patologiczne sie zrobiło
   najpierw kasa!!!
   jakby sieganie po nią stało sie celem,
   a co tam się zrobi to potem.
   To brak porządku rzeczy.
   Ktoś musi przeorganizować tę Kamieni Kupę – jak już zgadujesz: Narodowcy – Konfederacja.

   Odpowiedz
    • Taka tradycja
    • Dodano 13 stycznia 2021

    Doceniam to,że bezpośrednio odnosisz się do mojego wpisu,ale gratulacje należą się też Pani rzecznik,że z uwagi na okrojony fundusz umie tak ładnie nam przedstawić podejście do funcjonowania życia kulturalnego Kętrzyna w Nowym Roku 2021.Niech się Darzy !!!

    Odpowiedz
  • Kibic
  • Dodano 12 stycznia 2021

  To jak to w końcu jest ? Pan Wróbel mówił że Granica zabrała wszystkie pienionżki a teraz można się starać na sport ? To co Pan Wróbel kłamał ? To o co chodzi ?

  Odpowiedz
  • nie chcemy żadnej kasy
  • Dodano 13 stycznia 2021

  mamy swojej kasy worek i nie wiemy co z nią zrobić

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *