Kętrzyńscy mistrzowie kettlebell lifting pokazali się światu

Kętrzyńscy mistrzowie kettlebell lifting pokazali się światu

W warszawskiej hali Global Expo odbyła się w ubiegły weekend impreza Burneika Sports Festival. Wśród wielu zawodów sportowych i pokazów, miał tam miejsce turniej debiutantów kettlebell lifting. Sukcesy odnieśli w nim kętrzynianie: Daniel i Dawid Gołebiowscy.

 

W imprezie swoje umiejętności zaprezentowało wiele gwiazd kulturystyki i innych dyscyplin sportu. Uczestniczyli w niej nie tylko zawodnicy z Polski, ale również z całego świata. Tym bardziej cieszą więc wyniki dwóch kętrzynian. Daniel Gołębiowski zajął pierwsze i czwarte miejsce, a jego brat Dawid czwarte w konkurencjach kettlebell lifting.

– Startowałem w dwóch konkurencjach – relacjonuje ten pierwszy. – W podrzucie oburącz zająłem pierwsze miejsce, a w rwaniu byłem czwarty.

Również czwarte miejsce w rwaniu zajął Dawid. Zdaniem Daniela, do podium brakowało naprawdę niewiele.

– Obaj jesteśmy zawodnikami klubu sportowego Leon Gdańsk, ale zawsze w zawodach reprezentujemy nasze miasto Kętrzyn – tłumaczy Daniel Gołębiowski.

Obaj są instruktorami kettlebell Polskiego Stowarzyszenia Kettlebell i Fitness. W maju wzięli udział w mistrzostwach Polski „pierwszego kroku”, gdzie obaj stanęli na podium. Daniel zajął drugie, a Dawid był trzeci w rwaniu. Aktualnie tylko oni uprawiają tą dyscyplinę sportu w Kętrzynie.

rm

 

Zdjęcie: Daniel i Dawid Gołębiowscy. Fot. Archiwum prywatne

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *