Kętrzynianie robią spektakl o Powstaniu Warszawskim

Kętrzynianie robią spektakl o Powstaniu Warszawskim

– Widząc rozmach działań, śmiało mówię, że powstanie wielka rzecz – zachwyca się Piotr Frąckiewicz, znany w Kętrzynie instruktor młodych tancerzy. On oraz Jarosław Olejnik, nauczyciel z I LO im. W. Kętrzyńskiego, przygotowują właśnie spektakl „Młodzież 44”.

 

– Spektakl dotyczy młodzieży walczącej w Powstaniu Warszawskim – mówi Piotr Frąckiewicz. – Spektakl wystawiamy w listopadzie w Kętrzynie. W najbliższy weekend będziemy realizowali nagrania do teledysku, który będzie wykorzystany w spektaklu.

Ujęcia do klipu będą kręcone w najbliższą sobotę, w godzinach 16-18. Tłem będzie specjalnie przygotowany mural na garażach przy skateparku, przy ulicy Poznańskiej. Cały projekt został dofinansowany przez Teatr Jaracza w Olsztynie jako wyróżnienie najlepszego pomysłu na spektakl związany z tematyką 100-rocznicy niepodległości.

– Projekt jest również wspierany przez Miasto Kętrzyn w formie grantu ufundowanego dla stowarzyszenia Prometeusz, które jest inicjatorem całej akcji. Ja z ramienia KCK angażuję młodzież i jestem odpowiedzialny za współrealizację działania – dodaje Piotr Frąckiewicz.

rm

 

Zdjęcie: Wizualizacja muralu. Fot. Piotr Frąckiewicz

Podobne artykuły
1 Komentarzy
    • Mól
    • Dodano 4 października 2018

    Gdzie sę podziały Biegi Niepodległościowe ?

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *