Jest jeszcze nadzieja dla Warmii!

Jest jeszcze nadzieja dla Warmii!

Nie ustaje zainteresowanie kętrzyńską Warmią. Na początku tygodnia w Kętrzynie pojawiła się w tej sprawie ekipa programu „Alarm” TVP1. Rozmowy na temat przejęcia zakładu przez inny podmiot prowadzi też Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna.

 

(…) Wszystkie kobiety czują się oszukane. Mówią, że liczyły na ostatnią wypłatę i w pracy zostawały nawet „po godzinach”. Należne im pieniądze nigdy jednak do nich nie trafiły.

– Najgorsze jest, że na takich właścicieli nie ma kary. Nawet gdy wygramy sprawy w sądzie, to raczej nie odzyskamy swoich pieniędzy – mówią bez nadziei w głosie i mają żal. Głównie do instytucji państwa, które pozwala na takie działania, jak właściciela Warmii.

W sprawę byłych już pracowników jednego z największych kętrzyńskich zakładów pracy zaangażował się Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna. Nie zaprzecza, że temat jest bardzo trudny, bo przecież niezależny od samorządu.

– Właściciel ma wszystkie karty w ręku – halę i maszyny. Ale my nie próżnujemy. Zorganizowaliśmy kilka spotkań z reprezentacją pracowników, wyznaczyliśmy kierunki działań. Czekaliśmy na decyzję sądu, który 4 lutego zdecydował, że nie może ogłosić upadłości Warmii, bo nie ma ona żadnych środków na przeprowadzenie procesu upadłości – mówi Ryszard Niedziółka. – Spółka więc de facto nie istnieje, a pracownikom zostaje Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, w czym im pomożemy. Z kolei 18 lutego, na moje zaproszenie, przyjedzie do Kętrzyna poważny inwestor…

Cały artykuł w piątkowym (14 lutego) wydaniu Tygodnika Kętrzyńskiego

 

Zdjęcie: Spotkanie byłych już pracownic Warmii z ekipą TVP1. Fot. Robert Majchrzak

Podobne artykuły
6Komentarz
  • zbyszek
  • Dodano 13 lutego 2020

  Kurka wodna a ja dziś dowiedziałem się,że pracownicy byłej narzędziowni „Polam-Farel” w Kętrzynie których los rzucił do Mrągowa dziś muszą korzystać z uprzejmości firmy „Adams” aby móc kontynuować pracęj.Czy pracownicy „Warmii” nie mogliby zostać obieci opieką „Philipsa” jako nowi pracownicy.Myślę,że „Philips”zyskałby chętnych i zdyscyplinowanych pracowników.

  Odpowiedz
  • Lesniewo
  • Dodano 14 lutego 2020

  Widać jak funkcjonuje RADA BYZNESU powołana przez NIzedziółkę.

  Odpowiedz
   • pracownik
   • Dodano 14 lutego 2020

   Myślę to co można zarzucić to Nadzorowi Budowlanemu i innym instytucjom za bezpieczeństwo i higienę odpowiedzialnym. Jednym z powodów rezygnacji głównego zleceniodawcy to warunki pracy.Brak inwestycji remontowych .Moim zdaniem niegospodarność właściciela. Jak to będzie teraz rozwiązane? Oto jest pytanie.

   Odpowiedz
   • Janina
   • Dodano 14 lutego 2020

   Poprzednie Rady Rynku Pracy w czasie Hecmanowskich lat nie podjely jakichkolwiek działań przeciw oddaniu Warmii w ręce prywatne.

   Odpowiedz
    • Edward
    • Dodano 15 lutego 2020

    Moze wlasnie podjęły aby pozwolić na prywatyzację? Za PO-PSL sprzedawano wszystko, wazne ze im się to opłacało. Takie to były rady w całej Polsce.

    Odpowiedz
     • Robert
     • Dodano 16 lutego 2020

     U nas także.

     Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *