Jeden z najlepszych dzielnicowych w województwie pracuje w Kętrzynie!

Jeden z najlepszych dzielnicowych w województwie pracuje w Kętrzynie!

Młodszy aspirant Artur Żejmo, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie, zajął drugie miejsce w wojewódzkim turnieju „Dzielnicowy roku”. Eliminacje wojewódzkie turnieju odbyły się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, gdzie podczas dwudniowych zmagań 38. dzielnicowych z Warmii i Mazur rywalizowało w pięciu konkurencjach.

 

Podczas turnieju „Dzielnicowy roku 2017” Komendę Powiatową Policji w Kętrzynie reprezentował właśnie Artur Żejmo, dzielnicowy rejonu gminy Kętrzyn oraz asp. sztab. Zbigniew Stanicki, dzielnicowy z terenu gminy Barciany. Podczas dwóch dni zmagań funkcjonariusze skonfrontowali swoje umiejętności praktyczne w pięciu konkurencjach: teście wiedzy policyjnej, pierwszej pomocy przedmedycznej, strzelaniu, symulacji podstawowych czynności służbowych związanych ze służbą patrolową i symulacji przyjęcia interesanta. W klasyfikacji generalnej tej rywalizacji pierwsze miejsce zajął mł. asp. Łukasz Grabczak z KPP w Bartoszycach, a tuż za nim uplasował się reprezentant kętrzyńskiej policji.

Artur Żejmo jest dzielnicowym od 5. lat. Służbę w Policji rozpoczął w 2007 roku. Szkolenie podstawowe odbył w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Po skończonym kursie rozpoczął służbę w zespole patrolowo-interwencyjnym kętrzyńskiej komendy. Od 2012 roku w pełni funkcję dzielnicowego. Prywatnie jest żonaty i ma dwóch synów. Jak sam mówi o sobie, to właśnie im poświęca swój wolny czas.

źródło: KPP Kętrzyn

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *