Jeden dzień, jedna godzina, trzy mecze. W sobotę rusza runda wiosenna IV ligi

Jeden dzień, jedna godzina, trzy mecze. W sobotę rusza runda wiosenna IV ligi

Rezerwy Stomilu Olsztyn, Błękitni Orneta i Tęcza Biskupiec to rywale drużyn z powiatu kętrzyńskiego w pierwszej kolejce rundy wiosennej piłkarskiej IV ligi. Wszystkie mecze odbędą się w najbliższą sobotę i rozpoczną o godzinie 15.30.

 

Z drugą drużyną pierwszoligowego Stomilu zmierzą się Orlęta-Rema Reszel. Po jesieni reszelanie zajmują 13. miejsce w tabeli, Stomil II jest o trzy stopnie wyżej. Jesienią, w spotkaniu rozegranym w Dobrym Mieście, olsztynianie pokonali Orlęta 5:2. Teraz ma być inaczej. Reszelanie przystępują do rozgrywek z postanowieniem utrzymania się w IV lidze. W przerwie zimowej kadrę Orląt wzmocniło też trzech nowych zawodników: Łukasz Woźniak (obrońca, jesienią Warmiak Łukta), Marceli Kowalski (pomocnik, MKS Jeziorany) i Bartłomiej Wójcik (skrzydłowy), który wraca do gry w Orlętach po dwuletniej przerwie.

Orlęta-Rema - Stomil II

Orlęta-Rema – Stomil II

Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja kadrowa MKS Korsze, który w sobotę podejmie Tęczę Biskupiec.

– W pierwszym meczu zabraknie nam dwóch, podstawowych dotychczas zawodników – mówi Zbigniew Marczuk, trener MKS-u. – Nie będzie kontuzjowanych: Adama Krajewskiego i Jacka Miłka.

Na dodatek z urazem boryka się też Paweł Sawicki, którego występ przeciw Tęczy również stoi pod znakiem zapytania.

– Chyba jako jedyny zespół IV ligi, do rundy wiosennej przystąpimy osłabieni – dodaje Krzysztof Piwiszki, grający asystent trenera z Korsz. – Odeszli: Konrad Juraniec, Patryk Obidowski i Konrad Szerszeń.

W rundzie jesiennej MKS pokonał w Biskupcu Tęczę 3:0. Czy w sobotę zespół nie kryjący trzecioligowych aspiracji, a zajmujący po jesieni 12. miejsce w tabeli, zdoła zrewanżować się korszenianom?

MKS Korsze - Tęcza

MKS Korsze – Tęcza

Najwyżej notowanego rywala podejmą jednak zawodnicy Granicy Kętrzyn. Podopieczni Mirosław Millera kolejną rundę rozegrają na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Kazimierza Wielkiego i tam też odbędzie się spotkanie z Błękitnymi Orneta. W meczu, który odbył się w sierpniu w Ornecie, kętrzynianie wygrali 5:0, notując pierwsze zwycięstwo w sezonie. Oczekiwania co do rewanżu mogą więc być tylko jedne: Trzy punkty.

ketrzyn

Granica – Błękitni

rm

 

Program 18. kolejki IV ligi

Sobota, 25 marca: Orlęta-Rema Reszel – Stomil II Olsztyn, MKS Korsze – Tęcza Biskupiec, Granica Kętrzyn – Błękitni Orneta (wszystkie mecze o godz. 15.30), Rominta Gołdap – Zatoka Braniewo, Znicz Biała Piska – Omulew Wielbark. Niedziela, 26 marca: Mamry Giżycko – GSZS Rybno, Unia Susz – Mrągowia Mrągowo, GKS Wikielec – Warmiak Łukta.

 

Zdjęcie: Na inaugurację rundy wiosennej Orlęta (czerwone stroje) podejmą rezerwy Stomilu, a MKS Korsze (pomarańczowe koszulki) Tęczę Biskupiec. Fot. Archiwum

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *