Jako powiat możemy pochwalić się wzrostem księgozbiorów i czytelnictwa

Jako powiat możemy pochwalić się wzrostem księgozbiorów i czytelnictwa

Co roku w dniach 8-15 maja Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek. Tegoroczny program promocji czytelnictwa i bibliotek, odbywa się pod hasłem „(Do)wolność czytania”, a w organizację wydarzeń związanych z Tygodniem Bibliotek włączyła się także Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kętrzynie.

 

W powiatowej bibliotece spotkali się bibliotekarze z całego powiatu kętrzyńskiego oraz przyjaciele PBP z sekcji teatralnej Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podczas spotkania wymieniano się doświadczeniami zawodowymi. W tym roku, w prezentacji multimedialnej dyrektor Jadwigi Hajduk, swoje pomysły i działania zaprezentowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach.

Życzenia bibliotekarzom złożyli m.in. Jarosław Pieniak, starosta kętrzyński oraz Regina Tołkowicz, naczelnik Wydziału Promocji, Rozwoju, Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu Starostwa Powiatowego w Kętrzynie. Życzenia były okazją do podkreślenia różnorodności działalności bibliotek, nie tylko jako instytucji, w której pożyczamy książki, ale instytucji, w której działalność wiąże się z szeroko pojętą kulturą.

– Jako powiat kętrzyński możemy pochwalić się wzrostem księgozbiorów, jak również wzrostem czytelnictwa – poinformowała Sylwia Wąsowicz, dyrektor PBP.

Dalsza część spotkania upłynęła we wspaniałej atmosferze rozmów kuluarowych przy kawie i pysznym cieście, podczas których bibliotekarze snuli odważne plany na przyszłość. W uroczystości uczestniczyło 30 bibliotekarzy.

red

 

Zdjęcie: Na pierwszym planie Jarosław Pieniak i Regina Tołkowicz podczas spotkania z bibliotekarzami. Fot. PBP Kętrzyn

Podobne artykuły
3Komentarz
  • kto te książki czyta ?
  • Dodano 15 maja 2018

  chyba tylko głupi

  Odpowiedz
  • Czytelniczka
  • Dodano 15 maja 2018

  Wicestarosty nie było? Uuu a tak lubi błyszczeć czyżby bal się podstawowego (trudnego) pytania?

  Odpowiedz
   • czytelniczka zadajmi pytanie
   • Dodano 15 maja 2018

   na wszystkie ci odpowiem a jak niewiem to won

   Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *