Jaja w Powiatowym Domu Kultury

Jaja w Powiatowym Domu Kultury

26 marca było zimno i wiało. Padał na zmianę deszcz ze śniegiem. Taki kaprys wczesnej wiosny nie wystraszył jednak stałych bywalców Artystycznego Zaułka w Powiatowym Domu Kultury.

 

Na stołach czekały już miski balony, włóczki i dużo kleju. Ciekawe oczka biegały po wszystkim z zapytaniem co dzisiaj robimy?

– No cóż, zbliżają się święta Wielkiej Nocy, więc przed nami ozdoby świąteczne. Tym razem gigantyczne plecione jajo – tłumaczy Marlena Szypulska, dyrektor PDK. – Zajęcie plastyczne na które będziemy musieli poświęcić dwa spotkania. Jedno mogę przyznać, że takiego skupienia, to nawet najbardziej wymagający nauczyciele nie mają na lekcjach.

Wszyscy uczestnicy wykazali się pieczołowitą starannością. Wyszło pięknie i kolorowo. Kilometry włóczki, oplecione wokół baloników, stworzyły bardzo ładne ozdoby. red

Fot. PDK

Podobne artykuły
3Komentarz
  • Ewa bis
  • Dodano 3 kwietnia 2019

  Jaja to Szypulska.

  Odpowiedz
  • Marl.
  • Dodano 3 kwietnia 2019

  Masz rację jaja i to duże jaja.
  A gdzie dawna gwiazda KTK – zgasła?
  Pewnie pakuje walizki .

  Odpowiedz
  • Marlenka
  • Dodano 13 kwietnia 2019

  Dobry tytuł! Jaja w Powiatowym Domu Kultury są od momentu kiedy Szypulska jest „dyrektorem”. Wpierw kompletnie nie wykorzystała potencjału Radia Barcja, aż wreszcie rozłożyła radio na łopatki, a teraz pogrążyła cały dom kultury. No bo przecież radni nie pomyśleliby nawet o likwidacji Czerwonego Tulipana, gdyby PDK działał prężnie. A tak okazało się, że chyba połowa pomieszczeń należących do domu kultury stoi pusta, w tym studio i sprzęt radiowy. A, niech nie zmylą was ostatni fotki dzieciaków na zajęciach radiowych i pochwalne peany pod adresem Szypulskiej. Dziwnym trafem wzmożona aktywność Szypulskiej i Czerwonego Tulipana zbiegła się z uchwałą rady powiatu o likwidacji PDKU. Może kobiecina chce się wykazać i liczy na wygraną w konkursie na dyrektora nowej powiatowej jednostki kultury? Hehe.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *