Jadąc po pijaku zarysował inne auto

Jadąc po pijaku zarysował inne auto

Dwa lata odsiadki grożą 45-leniemu mieszkańcowi gminy Kętrzyn, który na „podwójnym gazie” wybrał się na samochodową przejażdżkę. Pijanego kierowcę zgłosił policji kierowca jadący trasą Kętrzyn – Mrągowo.

 

– Zgłaszający poinformował, że kierowca samochodu marki Ford Galaxy podczas wykonywania manewru wyprzedzania zarysował powłokę lakierniczą jego pojazdu – informuje asp. szt. Monika Danielak z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie. – Mężczyzna nie zatrzymał się i kontynuował dalej jazdę w kierunku Muławek. Zgłaszający podejrzewał, że kierujący  może być pijany i natychmiast ruszył za pojazdem. Gdy ten się zatrzymał podbiegł do niego i uniemożliwił mu dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki.

Podejrzenia zgłaszającego okazały się słuszne. Kierujący Fordem 45-letni mieszkaniec gminy  Kętrzyn był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

– Kiedy funkcjonariusze poprosili o dokumenty okazało się, że  kierowca Forda w ogóle nie powinien siedzieć za kierownicą auta, gdyż nie ma do tego uprawnień – dodaje Monika Danielak. – Kodeks karny przewiduje za ten czyn karę dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do piętnastu lat.

45-latek nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – kolizję drogową oraz za kierowanie pojazdem nie mając do tego wymaganych uprawnień. red

 

Zdjęcie ilustracyjne

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *