Historia przeplatana kulturą. KCK tworzy kulturalne archiwum

Historia przeplatana kulturą. KCK tworzy kulturalne archiwum

Ciekawe wydarzenia, ludzkie emocje, rozwój kulturalno-społeczny to tylko część elementów zachowanych na starych fotografiach, które teraz mogą ujrzeć światło dzienne. Przyszedł czas na zarchiwizowanie wydarzeń związanych z kulturą. Otwórz szafę, przejrzyj strych i odszukaj pamiątki dorobku artystycznego Kętrzyna.

Kętrzyńskie Centrum Kultury rusza z nową akcją zbierania wspomnień i archiwalnych fotografii o nazwie „Historia przeplatana kulturą”. Poszukiwane są zdjęcia lub materiały wideo m.in. z wydarzeń, spotkań, wernisaży, spektakli, występów, koncertów czy działań społecznych.

– Chcemy zachęcić tych młodszych i starszych mieszkańców by wspólnie przeszukali swoje archiwa. Z pewnością, gdzieś kryją się wyjątkowe perełki które warto zaprezentować – mówi Kinga Biedulska z Informacji Turystycznej.

Z zebranych materiałów organizatorzy planują stworzyć wystawę, a nawet galerię online, by w ten sposób przypomnieć i utrwalić dorobek artystyczny i kulturalny naszego miasta.

– Szczególnie cenne będą dla nas wszelkiego rodzaju informacje na temat uwiecznionych na nich miejscach, osobach, czy autorach fotografii – podkreśla koordynator akcji.  

Organizatorzy czekają zarówno na fotografie przesłane w formie elektronicznej, jak i papierowej. Archiwalne materiały można przynosić osobiście do punktu Informacji Turystycznej lub przesyłać na adres: KCK ul. Gen. Wł. Sikorskiego 24A, 11-400 albo w formie elektronicznej na adres e-mail: itketrzyn@it.ketrzyn.pl. Więcej szczegółów o akcji na www.kck.ketrzyn.pl. Justyna Drozd

Zdjęcie: Historyczna fotografia zespołu „Echo” z zasobów Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Powiatu Kętrzyńskiego. Na podobne zdjęcia czekają w KCK. Fot. Archiwum prywatne

Podobne artykuły
2  
  • Zbyszek
  • Dodano 11 lutego 2021

  Czemu takim archiwum nie zajmnie sie Pan Lucjan Mikulski bo do innych odtwarzaczy
  historii Kętrzyna nie mam zaufania.Kropka

  Odpowiedz
  • Picusie
  • Dodano 11 lutego 2021

  Znowu pozorowane działanie narcyza z Wydmin i pyszałka z Lidzbarka . Takie archiwum już tworzy Pan Tadeusz Korowaj w Powiatowym Centrum Kultury to po co drugie ?? Chyba tylko po to żeby szwagier nakręcił filmik za kasę

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *