Granica wraca do treningów z nowym trenerem

Granica wraca do treningów z nowym trenerem

Od poniedziałku, 18 maja, w ramach kolejnego etapu rozmrażania krajowej gospodarki zmniejszone zostaną restrykcje dotyczące uprawiania sportu. Jedną z nich jest możliwość trenowania na pełnowymiarowych boiskach piłkarskich 22 zawodników. To sprawia, że kluby powoli wracają do normalnego trenowania.

 

Już na początku miesiąca zarząd i trenerzy Kętrzyńskiego Klubu Sportowego Granica, podjęli decyzję o wznowieniu zajęć treningowych. To efekt poluzowania obostrzeń, związanych z ogłoszoną epidemią, dotyczących korzystania z obiektów sportowych.

– Stopniowo wznawiamy treningi, zaczynając od grup dziecięcych, czyli najbardziej spragnionych sportu. Trzymając się rygorów sanitarnych, chcemy ponownie przyzwyczajać organizmy do wysiłku, co na pewno będzie także z pożytkiem dla odporności dzieci na wszelkie choroby. Ma to również znaczenie dla klubu, który jest zobligowany do realizowania misji społecznej w tym zakresie – mówi Robert Reszka, członek zarządu Granicy.

Od 18 maja zwiększą się limity osób, które mogą ćwiczyć na otwartych obiektach sportowych: na skoczniach, torach, orlikach i skateparkach – może przebywać maksymalnie 14 osób + 2 trenerów, a na otwartych pełnowymiarowych boiskach piłkarskich –22 osoby + 4 trenerów. To oznacza, że do wznowienia zajęć treningowych mogą przygotowywać się już wszyscy.

Wprowadzenie trzeciego etapu znoszenia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa zbiegnie się z oficjalnym przekazaniem do użytku zmodernizowanego stadionu w Kętrzynie. Od wtorku, 19 maja, obiekt ma być już w pełni gotowy do przyjmowania sportowców i kibiców.

 

Wcześniej władze wojewódzkich związków piłki nożnej zdecydowały, że w tym sezonie nie będzie już rywalizacji w rozgrywkach IV ligi, niższych klas rozgrywkowych oraz w piłce młodzieżowej. Tym samym w klubach myślą już o nowych rozgrywkach, których początek nie jest jednak znany.

Wiadomo natomiast, że IV liga na Warmii i Mazurach, w której występują Granica i MKS Korsze, powiększy się o jedną drużynę. Do III ligi awansował GKS Wikielec, a z ligi okręgowej Błękitni Pasym oraz Delfin Rybno. Wiadomo też, że kętrzynianie będą przygotowywać się do nowego sezonu pod wodzą nowego szkoleniowca. We wtorek, 12 maja, został nim Adam Fedoruk, dotychczasowy dyrektor sportowy, który zastąpił Wojciecha Jałoszewskiego.

– W związku z zakończeniem rozgrywek IV ligi przed czasem zarząd klubu podjął decyzję o nieprzedłużaniu wygasającej umowy trenera Wojciecha Jałoszewskiego i powierzeniu funkcji trenera pierwszego zespołu obecnemu dyrektorowi sportowemu Adamowi Fedorukowi. Dotychczasowemu trenerowi bardzo dziękujemy za pracę i życzymy powodzenia w dalszej pracy trenerskiej – poinformował kętrzyński klub w lakonicznym komunikacie, ale wiadomo też, że decyzja została podjęta głównie względami ekonomicznymi, które w dobie pandemii stały się jeszcze ważniejsze.

Rozgrywki IV ligi na Warmii i Mazurach zakończyły się na 17 kolejce. Granica zajęła w tabeli 10 miejsce, a MKS Korsze uplasował się cztery miejsca niżej. rm

 

Zdjęcie: Adam Fedoruk zastąpił Wojciecha Jałoszewskiego w roli trenere I-go zespołu Granicy. Fot. Paweł Sucharzewski

Podobne artykuły
4  
 1. Wiadomość dnia ” Granica wraca do treningów ” a niech się tak nie spieszy efekt będzie ten sam . Szkoda , że nie ma nic na temat zwalnianych z pracy . Igrzyska są ważniejsze ? chociaż trudno to nazwać igrzyskami

  Odpowiedz
  • ich ból jest lepszy
  • Dodano 17 maja 2020

  zwalnianie z pracy nie jest nośne propagandowo.

  Odpowiedz
   • Edek
   • Dodano 17 maja 2020

   Jest, kwestiami kto zwalnia? Wystarczy napisać a dziennikarze się powinni zająć. Jeśli władza panstwowa i samorządowe dala wsparcie to zwolnienia są nadużyciem. Pomoc wówczas jest do zwrotu. Zamiast narzekać działajcie. Indywidualne decyzje mają wpływ na całość.

   Odpowiedz
  • Maj raz w roku
  • Dodano 19 maja 2020

  Zwalnianie trenera po jednym mgnieniu wiosny to coś jest nie tak.Nikt nie umawiał się na to,że mając taki piękny obiekt sportowy będą wyniki na skalę krajową,tam rządzą inne prawa.
  Nam wystarczy,że Pan redaktor coś napisze zrobi parę zdjęć z imprez i to wszysto.
  Inni,którzy bardziej emocjonalnie podchodzą do piłki nożnej wyrażać będą swój zachwyt tak,że echo się niesie po całym Kętrzynie.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *