Granica nagrodzona za promowanie młodzieży

Granica nagrodzona za promowanie młodzieży

Granica Kętrzyn otrzyma dwadzieścia tysięcy złotych z Polskiego Związku Piłki Nożnej. To nagroda za zajęcie trzeciego miejsca w IV lidze w systemie pro junior.

 

Pro Junior System to sposób premiowania zespołów, które grają młodzieżą. Warunkiem do otrzymania pieniędzy od PZPN jest jednak utrzymanie w lidze.

– PZPN mocno stawia na szkolenie młodzieży i ta klasyfikacja oraz nagrody z nią związane, są tego przykładem – mówi Robert Reszka, członek zarządu Kętrzyńskiego Klubu Sportowego Granica, zajmujący się za strukturami szkolenia młodzieży. – Nasze trzecie miejsce wynika jednak, według mnie, ze słabości przeciwników. W tego typu lidze powinno grać zdecydowanie więcej zdolnej młodzieży, a nam do tego miejsca wystarczyło na dobrą sprawę trzech „punktujących” graczy. Na efekty szkolenia w klubie będzie trzeba sporo poczekać i ciężko ocenić czy w tym roku uda się zająć podobne miejsce.

W zakończonym sezonie 2018-2019 rozgrywek IV ligi na Warmii i Mazurach najmocniej na młodzieżowców stawiano w Tęczy Biskupiec, drugie miejsce w klasyfikacji zajął Jeziorak Iława, a trzecie Granica Kętrzyn. Interesujący w tym aspekcie jest bez wątpienia fakt, że dotychczasowy trener pierwszego zespołu Tęczy, Wojciech Jałoszewski, jest już szkoleniowcem kętrzynian. rm

 

Klasyfikacja Pro Junior System w IV lidze

1. Tęcza Biskupiec – 35 000 zł
2. Jeziorak Iława – 25 000 zł
3. Granica Kętrzyn – 20 000 zł
4. Mrągowia Mrągowo – 15 000 zł
5. Mamry Giżycko – 5 000 zł

 

Podobne artykuły
1 Komentarzy
    • Kks
    • Dodano 10 lipca 2019

    Żeby młodzież grała dobrze to trzeba się wziąć za najmłodszych. A jak narazie to ciągle odwoływanie treningów albo, co gorsze brak komunikacji, dziecko przychodzi na trening a nikogo nie ma.

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *