Zamknij

Granica Kętrzyn w ćwierćfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski

18:28, 12.09.2018
Skomentuj

Granica Kętrzyn pokonała 2:1 Mrągowię i awansowała do ćwierćfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Z rozgrywek odpadł MKS Korsze, który uległ 1:2 Zniczowi Biała Piska.

Mecze 1/8 finału WPP odbyły się w środę, 12 września. Nasi reprezentanci nie mieli łatwych rywali. Granica podejmowała piąta w tabeli IV ligi Mrągowię, natomiast w Korszach stawił się tegoroczny beniaminek III ligi Znicz Biała Piska. Zarówno w Kętrzynie, jak i w Korszach pierwsze bramki zdobyli goście, a oba mecze przed przerwami skończyły się remisami 1:1. Po zmianie stron kibice w Kętrzynie i Korszach przeżywali już jednak zupełnie inne emocje. W Korszach, dziewięć minut po wznowieniu gry, bramkę dającą w efekcie awans do ćwierćfinału, zdobyli goście. Dwadzieścia minut później padł też gol decydujący o wyniku meczu w Kętrzynie. Tu jednak radość zapanowała w szeregach gospodarzy.

Oprócz Znicza, potencjalnymi rywalami Granicy w ćwierćfinale WPP są Huragan Morąg, Concordia Elbląg, GKS Wikielec, Błękitni Orneta, MKS Ełk i Śniardwy Orzysz. Mecze tej fazy rozgrywek odbędą się już w przyszłym roku, 24 kwietnia.

rm

Wyniki meczów 1/8 finału WPP

Granica Kętrzyn - Mrągowia Mrągowo 2:1 (1:1). Bramki: Mariusz Machniak (45`), Łukasz Swacha-Sock (75`) - Marcin Spirydon (21`).

MKS Korsze - Znicz Biała Piska 1:2 (1:1). Bramki: Mariusz Gąsiorowski (22` karny) - Adrian Włoch (19`), Mateusz Jambrzycki (54` karny).

Pozostałe mecze: Motor Lubawa - Huragan Morąg 1:4, Concordia Elbląg - Sokół Ostróda 2:1, Olimpia II Elbląg - GKS Wikielec 0:1, Błękitni Orneta - Start Nidzica 2:0, Victoria Bartoszyce - MKS Ełk 0:3.